Nüüd, kus on selge, et kooseluseaduse rakendusaktide peenhäälestamisest üksi ei piisa ja kus seetõttu lekivad isegi põhimõttelised kokkulepped, pakub peaminister Taavi Rõivas välja kaks võimalikku teed – jätta juba vastu võetud seadus rakendusaktideta või otsida parlamendis kompromissi. Viimast on juba kaua otsitud, ja nüüd on selle ohvriks toodud valitsuspartnerite vaheline usalduski.

Erakonnajuhtidel ei õnnestunud meeles pidada lihtsat tõde, et miski pole kokku lepitud seni, kuni kokku pole lepitud kõiges. Eelistatult kirjalikult. Nüüd on tulemuseks olukord, kus igal osalisel oma versioon, kas kokkulepet üldse oli, milles kokku lepiti ning kes on süüdi, et lepe põhja lasti. Kui pada sõimab katelt, pole mõistlikke lahendusi oodata – eriti, kui siira soovi tagant paistab tavaline poliitiline lehmakauplemine.

On neidki, kes peavad praeguse patiseisu arhitektiks Edgar Savisaart. Valitsuskriis, eriti kui see peaks erakorraliste valimistega päädima, võiks opositsioonile tõesti sobida, ja kahtlemata pole praegu vähe neidki, kes sooviksid poliitikas täielikku restarti. Nõnda pääseksime ehk ka vajadusest panna kooseluseadus ja pagulasküsimus referendumile. Paraku näib, et vindumine on võimulolijate meelest kahest halvast see vähem halb, isegi kui sellega kaasnev asendustegevus valijat selgelt ärritab.

Kas meil on revolutsiooniline olukord, kus ei kooseluseaduse põhimõttelised vastased  ega ka tormilisemad pooldajad ei saa ega taha enam samamoodi edasi minna? Kõigist ülejäänutest rääkimata.

Jaga artiklit

8 kommentaari

V
vaatleja  /   11:54, 31. jaan 2016
inimese kolm staatust meie riigis on,vallaline,vabaabielus ja abielus.NII LIHTNE !!Milleks veel hakata jalgratast leiutama,kas Toompea mäe otsas on asjamehed aru kaotanud !

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis