(JESSICA RINALDI)

Noorel inimesel on sageli keeruline tööd leida. Kõrgharidus on tihti alles omandamisel või pole seda üldse ning eelneva töökogemusega ei saa samuti hiilata. Üllatusena tuleb, et tööturul näib veel üks omadus olulist rolli mängivat – nimelt välimus.

"Teie välimus pole selline, mis tekitaks meie poes ostlevatel naistel soovi samastuda," kuulis üks tööd otsiv naine hiljutisel töövestlusel äraütlevaid sõnu. "Nojah, ma pole ju pikkade blondide juustega," ironiseeris tööotsija hiljem mõrult. Ometi on tegu kauni noore naisega, kes oma välimuse kohta sageli komplimente saab.

"Ma eeldaksin, et te värvite enda ripsmeid," sai klienditeeninduses töötav noor naine juhtivalt töötajalt märkuse, koos temaga ka teised noored klienditeenindajad. "Väike meik võiks ju ka olla," lisas juhtiv töötaja võltsnaeratuse saatel.

Kurb, et tööandjad hindavad oma alluvaid ripsmete pikkuse ja juuksevärvi järgi. Veel kurvem on see, et noored naised kaotavad sellepärast enesekindluse.

Jaga artiklit

4 kommentaari

S
seeb  /   18:30, 30. jaan 2016
Väga hea näide. Ilusale inimesele öeldi ära ja ta tõstis kisa. Inetu on sellega juba vaata et lasteaiast saadik harjund... Kuidas küll seletada oma lemmikule/tööandjale/zoovolinikule, et ma olen tegelikult kaunis, lihtsalt sündisin inetusse kehasse, nagu tänapäeval on kombeks selgitada omale eriõigusi nõudes. Hõi, inetud, tänavatele! Lipuks sobib hallivalgetriibuline, igav, nagu meie elugi...
J
Juula  /   07:14, 30. jaan 2016
Kui nii öeldakse 20-30 āastasele kenale naisterahvale, siis mida vöiks öelda tööle kandideerivale 45-55 aastasele?

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis