Krimi

Prokurör taotleb imiku surma põhjustamises süüdistatavale roolijoodikule nelja vangla-aastat (12)

Õhtuleht.ee, 29. jaanuar 2016 15:06
TURVAHÄLL EI PÄÄSTNUD: Imiku elu ei õnnestunud päästa.Foto: Martin Ilustrumm
Prokurör taotles täna Harju maakohtus imiku surmaga lõppenud liiklusõnnetuse põhjustamises süüdistatavale roolijoodikule üle nelja aasta pikkust reaalset vanglakaristust.

Põhja ringkonnaprokurör Rainer Amur taotles kohtuvaidluses Kristianile (40) nelja aasta ja kuue kuu pikkust vangistust, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Prokuröri hinnangul on mehe süü suur, sest ta kihutas meeletu kiirusega, oli joobeseisundis ja põhjustas väga ränkade tagajärgedega õnnetuse.

Samal teemal

"Süüdistatavat on ka varem joobes juhtimise eest karistatud, kuid eelmised karistatused on praeguseks kustunud," rääkis Amur ja lisas, et tema hinnangul on tegemist tahtliku kuriteoga, mitte kogemata juhtunud liiklusõnnetusega.

Prokurör nentis, et süüdistatav küll tunnistas ja kahetses oma tegu ning seda tuleb karistuse puhul arvestada ning seetõttu ta taotleski vangistust veidi alla maksimummäära.

Õhtuleht kirjutas juunis, et alkoholijoobes Kristian sõitis mullu 29. mail sõiduautoga Audi Tallinna–Narva maantee 19. kilomeetril suurel kiirusel tagant sisse Opelile. Audi kaotas kokkupõrkes juhitavuse ning paiskus vastassuunda ja kraavi sõitmise järel katusele. Opel paiskus löögist parempoolsesse teeserva.

Opelis oli neli inimest: ema ja isa istusid ees ning lapsed tagaistmel. Lapsed olid nõuetekohaselt kinnitatud – suurem laps istus turvatoolis ja beebi oli turvahällis.

Audi juht ja Opelis olnud 32-aastane Marion ning ühe kuu vanune ja viieaastane laps toimetati Põhja-Eesti regionaalhaiglasse. Üliraskelt viga saanud imik suri saadud vigastustesse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee