5
fotot
Saksamaa Villingen-Schwenningeni linnakeses asuvale varjupaigataotlejate keskusele visati 28. jaanuari õhtul käsigranaat, mis ei plahvatanud. (AFP / Scanpix)

Lõuna-Saksamaal Baden-Württembergi liidumaal rünnati eile õhtul pagulaskeskust.

Tundmatud isikud viskasid  Villingen-Schwenningeni varjupaigataotlejate keskuse alale käsigranaadi, kuid see ei plahvatanud, kirjutas The Local.

"Selline vägivallatase on šokeeriv. Peame kõik olema tänulikud, et keegi viga ei saanud," sõnas Saksa justiitsminister Heiko Maas.

80 000 elanikuga Villingen-Schwenningenis ei ole varem sisserändajate-vastaseid rünnakuid olnud, kuid linnake jõudis selle nädala algul rahvusvahelisse meediasse immigrantidevastase meeleavaldusega, milles osales sadu Vene päritolu sakslasi. Meeleavalduse ajendas 13aastase vene päritolu tütarlapse vägistamine kolme immigrandi poolt.

Rünnakud varjupaigataotlejate keskustele on Saksamaal järsult kasvanud.

Jaga artiklit

20 kommentaari

L
lible   /   22:23, 29. veebr 2016
enamlaste diktatuur kestis oma 70 aastat.Kui kommude ajal mul soomlastest külas käisid ja arutasime seda selleaegset ilmaelu,siis nemad tahtsig mulle selgeks teha,et ei pääse me sellest NL-st kunagi.
Mina jälle vastu,et kui vaadata ajalugu,siis pole ükski diktatuur püsima jäänud ja nii ka läks.
Nüüdisaegset seisu vaadates,tundub,et ei ole seda EL-i ka kauaks.Seda just juhtriikide valitsejate tegevuse ja tegevuse puudumise tõttu.
M
Mul on häbi saksa rahva pärast  /   23:50, 29. jaan 2016
scheisse, isegi granaadid neil ei plahvata.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis