Saksamaa liidukantsler Angela MerkelFoto: Reuters / Scanpix
Õhtuleht.ee 29. jaanuar 2016 12:53
Täna avaldatud uuringust selgus, et ligi 40 protsenti sakslasi on kantsler Angela Merkeli peale tema pagulaspoliitika pärast nii pahane, et soovib tema tagasiastumist.

Teisest küljest arvas 45,2 protsenti küsitlusele vastanuist, et kantsleri pagulastealdis seisukoht ei ole põhjus tema ametist lahkumiseks, vahendas The Local.

Ajakirjale Focus tehtud Insa küsitluse tulemused viitavad, et Angela Merkelile on kujunenud äge vastasseis nii vasak- kui ka parempoolsete poliitikute hulgas.

Suurim vastasseis Merkelile on parempoolses Alternative für Deutschland (AfD) parteis, mis on saanud kolmandaks populaarsemaks erakonnaks Saksamaal. Kaks kolmandikku partei toetajaist soovi Merkeli erruminekut, pidades põhjuseks just tema pagulaspoliitikat.

Samal ajal näeb 45,4 protsenti vasaktiiva Die Linke partei hääletajatest Merkeli pagulapoliitikat põhjusena tema lahkumiseks. Die Linke on pagulaste õiguste tugev toetaja, kritiseerides valitsust varjupaigataotlejate väärtasjade konfiskeerimise pärast.

Üllatuslikult ilmnes kantsler Merkeli vastane suhtumine Saksa sotsiaaldemokraatide seast, kus 41,3 protsenti hääletajatest näeks kantslerit lahkumas. Merkeli Kristlike Demokraatidega (CDU) koalitsioonis oleva Saksa sotsiaaldemokraatide liidrid on jäänud Merkelile pagulasteemadel lojaalseks. 

Kõige vähem vastasseisu kogeb Merkel koduparteis: vaid 26,6 protsenti Kristlike Demokraatide valijaist soovib, et Merkel teataks tagasiastumisest.