Eesti uudised

Talvik ei jaga Tallinna Sadama juhtide muret ärisaladuste avalikustamisest (87)

Õhtuleht.ee, 29. jaanuar 2016 11:35
Artur TalvikFoto: Stanislav Moshkov
Tallinna Sadama uurimiskomisjoni juht Artur Talvik teatas ettevõttele, et ei nõustu nende seisukohaga, et uurimiskomisjonile edastatud teabe puhul tuleb eeldada selle konfidentsiaalsust.

Talvik kirjutas ametlikus vastuses Tallinna Sadama juhatuse liikmetele Marko Raidile ja Carri Ginterile, et ettevõte aktsiad kuuluvad riigile, mis tingib äriühingu läbipaistvusele ja avalikkusele kõrgendatud nõuete esitamise, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Samal teemal

"Seetõttu ei nõustu uurimiskomisjon seisukohaga, et Tallinna Sadama poolt uurimiskomisjonile edastatud teabe puhul tuleb eeldada selle konfidentsiaalsust. Vastupidiselt leiab uurimiskomisjon, et seni kuni ettevõte pole osutanud konkreetsetele andmetele või nende liikidele ja põhjendanud neile juurdepääsupiirangute seadmise vajadust ehk ärisaladuse olemasolu, tuleb andmeid käsitleda avalikuna," seisab kirjas.

Uurimiskomisjon juhtis Tallinna Sadama juhatuse tähelepanu ka asjaolule, et vaatamata teabe ärisaladusena määratlemisele, ei saa välistada, et komisjon võib olulisest avalikust huvist lähtudes otsustada ka selliste andmete avalikustamie lõpparuandes, kui komisjonile riigikogu otsusega seatud ülesanded seda vältimatult tingivad.

Eesti Ekspress kirjutas möödunud nädalal, et Artur Talvikul õnnestus Riigikogus sadamaafääridele pühendunud uurimiskomisjoni juhina kätte saada kiivalt hoitud saladus: Tallinna Sadama parvlaevade ostulepingud.

"Ühest firmast tellitud parvlaevad on 17,5 miljonit eurot teisest firmast tellitutest kallimad," märkis Talvik ja lisas, et tellitud on praktiliselt identsed laevad.

Tallinna Sadama juhtkond ei ole soostunud ärisaladusele vihjates avalikustama parvlaevade koguhinda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee