12
fotot
ÜRO Süüria saadik Staffan De Mistura (keskel) ÜRO peakorteris Genfis 25. jaanuaril 2016. (AFP / Scanpix)

Süüria opositsioon kinnitab, et ei osale läbirääkimistel, mille kuulutas tänaseks välja ÜRO ning kus püütakse leida Süüria sõjalisele konfliktile poliitilist lahendust.

Opositsiooni juhid teatasid, et nad ei saada esindajaid Genfi hoolimata sellest, et on astutud samme leevendamaks piiramisrõngas ja pommirünnakute piirkonnas olevate tsiviilelanike olukorda, vahendas BBC.

Samas kavatseb ÜRO Süüria saadik Staffan de Mistura jätkata kaudseid läbirääkimisi Süüria valitsusega.

Viie aasta jooksul on Süürias president Bashar al-Assadi ja tema opositsiooni vahelistes lahingutes ning Islamiriigi rünnakutes surma saanud rohkem kui 250 000 ning oma kodudest on pidanud lahkuma 11 miljonit inimest.

Viimati üritati läbirääkimistega konflikti lahendada 2014. aasta veebruaris, mil see lõppes ÜRO süüdistusega, et Süüria valitsus keeldus arutamast opositsiooni nõudmist, et president al-Assad tagasi astuks.

Islamiriigi osa Süüria konfliktis on viinud USA ja Venemaa püüdlusteni viia sõdivad osapooled taas läbirääkimiste laua taha.

Jaga artiklit

14 kommentaari

V
väga hea, seda ma lootsingi  /   23:47, 29. jaan 2016
Osad on neist Assadi poolele üle läinud, loodan, et läheb veelgi. Siis tugevnevad Süüria seadusliku valitsuse positsioonid igatsugu läbirääkimistel.
Krrt, venelased, andke rohkem tuld!!! Mis kokutate seal! j..tv.m.
Q
QQ  /   22:51, 29. jaan 2016
Mis läbirääkimisi siin olla saab kui USA kordab nagu rikki läinud plaat Assad peab minema Assad peab minema ...
USA pole mingi ütleja kes Süüriat juhib!!!

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis