Kommentaar

Urmas Reinsalu: kooseluseadus on olnud vassimiste rida ja sotsid ei suuda sellest kiusatusest ka praegu hoiduda (14)

Urmas Reinsalu, Justiitsminister, 29. jaanuar 2016 08:56
Foto: TEET MALSROOS
Loen meedia vahendusel sotsiaaldemokraatlikku lärmi ja imestan. Ainus, kes praegu kooseluseaduse asjus avalikkusele pole vassinud, on Margus Tsahkna. Kooseluseadus on olnud vassimiste rida ja sotsid ei suuda sellest kiusatusest ka praegu hoiduda.

Esimest korda soostuti algatajate poolt selle seaduse vigade üle sisuliselt arutama alles sel nädalal, kui Margus Tsahkna kutsus tervele mõistusele, et vastutustundetu jauramine ära lõpetada.

Kooseluseaduse pooldajad pole varjanud strateegiat, et käivituks samasooliste paaridele asenduskodudest laste lapsendamise aktsioon. Kooseluseadus annab selleks aluse. Tõsine probleem on eelnõu aretamine faktiliseks samasooliste abieluks. Seda on algatajad ise küll kategooriliselt eitanud, kuid juriidika räägib teist keelt.

Sotsiaaldemokraadid pole suutnud kujundada veel oma seisukohta, kas nad toetavad põhiseaduses abielu kui mehe ja naise ühendust või mitte. Kui mitte, siis paraku kinnitab see kahtlust, et ka selles tundlikus küsimuses on ühiskonnale vassitud.

Täiesti kuritahtlikud on sotside solvangud Margus Tsahkna suunal. Ainus, kes selles inetus loos on rääkinud ühte juttu ja apelleerinud tervele mõistusele, on Margus Tsahkna. Tundub, et asjatult. Vene ajal öeldi : „Kus lõpeb mõistus, algab raudtee". Täna käib see pigem kooseluseaduse rakendusaktide kohta.

On vähemasti positiivne, et reformierakond on oma positsioonides suutnud jääda soliidseks ja arutab asju sisuliselt, mitte ei tee „Ervin Abeli showd".

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee