Eesti uudised

"Kirun ennast maapõhja, kui oma mõttetult seisvat pensionisammast vaatan!" (165)

Mattias Tammet, 29. jaanuar 2016, 06:00
KUS ON TÄRNIKE? Vabatahtlikult II pensionifondiga liitunud avastasid hiljem, et tegelikult oli süsteem märksa keerulisem, kui reklaamid neile rääkisid.Foto: Hansapank / Ekraanitõmmis

Enam kui kümme aastat pärast II pensionisambaga vabatahtlikult liitumist on paljud vihased, et nad toona sellise otsuse vastu võtsid. Sambasse maksmist aga lõpetada ei saa. 

"Iga kord, kui lähen oma netipanka ja vaatan koondväljavõtet, kus rida ka minu teise samba kohta, kirun ennast maapõhja, kui summat vaatan," räägib Katrin. II pensionisammas on kohustuslik kõigile, kes sündinud alates 1983. aastast, ent Katrin on sündinud enne seda. Seega oli tal võimalik valida, kas maksta või mitte.

Katrin arvab, et valis valesti, kui otsustas maksta. "Mul oleks selle rahaga praegu väga palju muud kasulikku teha, kui seda lasta keerutada miskites fondides, millest ma mõhkugi aru ei saa. Pealegi läheb rahast suur osa pangatöötaja taskusse teenustasuna, et ta neid fondide kõveraid vahib ja siis vastavalt oma teadmistele-oskustele-kõhutundele otsuseid teeb."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26. aprill 2016, 19:15
Tuntud inimesed lähevad uue pensionifondiga pankade vastu sõtta
4. veebruar 2016, 12:23
Rahandusministeerium selgitab: kuidas teisest sambast pensioniraha välja makstakse?
23. november 2015, 06:00
Eiki Nestor | Pensionisammas pole mingi piimapakk
23. november 2015, 06:00
Juhtkiri | Pensionisammas - olla või mitte olla?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee