Soomele teeb muret olukord idapiiril.Foto: AFP / Scanpix
Õhtuleht.ee 29. jaanuar 2016 06:00
Soome peaminister Juha Sipilä kohtub täna Peterburis Vene ametivenna Dmitri Medvedeviga.

Kõnelustel on jututeemaks järjest suurenev põgenikevool Venemaalt üle Soome idapiiri. Viimastel kuudel on Soome Venemaalt saabunud üle 1000 varjupaigataotleja, kellel puudub Schengeni viisa.

Meedia andmetel on Vene föderaalne julgeolekuteenistus (FSB) aidanud põgenikel leida teed piirile.

Soome parlamendi liikme ja endise välisministri Ilkka Kanerva arvates pole idapiirile saabuvate varjupaigataotlejate arvu kasv juhuslik ning Venemaa protestib nõnda enda rahvusvaheliselt areenilt eemaletõrjumise vastu, vahendab YLE Uutiset.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

A.H. 29. jaanuar 2016 23:21
Minu teada, erinevalt Eesti lollpeadest, pole Soome jalaväemiinide kasutamiskeeluga ühinenud? Seega vaja mineerida veits rohkem kui 1300 km/ pikkust maismaa riba.
Venemaa on käivitanud hübriidsõja Põhjamaade vastu 29. jaanuar 2016 21:35
Selleks kasutatakse nii pabulasi kui ka Soomes elavat vene kogukonda. Pabulasi on üle Vene piiri Norrasse saadetud peaaegu 8 000 ja Soome üle 1 100. Iga päev saabub Soome Venemaalt üle 20 pabulase. Alguses tulid nad üle piiri jalgratastega, nüüd vanade Ladadega. Kui Norra sulges Venemaa vastase piiri illegaalidele, siis Soome valitsusliikmed peavad Vene juhtidega lõputuid ”nõupidamisi” ja viivitavad EL välispiiri sulgemisega pabulastele.
Soome lehdede (IL, IS) andmetel on kahtlased venelased Soomes ostnud krunte ja suvilaid sõjaväeosade kõrvalt, väikesaari strateegiliste laevateede veerest, Soome laevastikust mahakantud sõjalaevu, hoogustanud luuretegevust ja propagandat Soomes ja Venemaal (näiteks pidevate uudistega venekeelsete perede ahistamisest Soomes). Venemaa tegevust paljastavaid Soome ajakirjanikke aga ähvardatakse füüsilise arveteõiendusega.
Venemaa on pannud juba pussnoa Soome kõrile, nõudes sellelt mitmesuguseid järeleandmisi. Soome ametlik propaganda aga jätkab oma rahva lollitamist juttudega Soome ja Venemaa heanaaberlikest suhetest.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS