Maailm

Soomele teeb muret olukord idapiiril (3)

LISA KOMMENTAAR

A.H. 29. jaanuar 2016 23:21
Minu teada, erinevalt Eesti lollpeadest, pole Soome jalaväemiinide kasutamiskeeluga ühinenud? Seega vaja mineerida veits rohkem kui 1300 km/ pikkust maismaa riba.
Venemaa on käivitanud hübriidsõja Põhjamaade vastu 29. jaanuar 2016 21:35
Selleks kasutatakse nii pabulasi kui ka Soomes elavat vene kogukonda. Pabulasi on üle Vene piiri Norrasse saadetud peaaegu 8 000 ja Soome üle 1 100. Iga päev saabub Soome Venemaalt üle 20 pabulase. Alguses tulid nad üle piiri jalgratastega, nüüd vanade Ladadega. Kui Norra sulges Venemaa vastase piiri illegaalidele, siis Soome valitsusliikmed peavad Vene juhtidega lõputuid ”nõupidamisi” ja viivitavad EL välispiiri sulgemisega pabulastele.
Soome lehdede (IL, IS) andmetel on kahtlased venelased Soomes ostnud krunte ja suvilaid sõjaväeosade kõrvalt, väikesaari strateegiliste laevateede veerest, Soome laevastikust mahakantud sõjalaevu, hoogustanud luuretegevust ja propagandat Soomes ja Venemaal (näiteks pidevate uudistega venekeelsete perede ahistamisest Soomes). Venemaa tegevust paljastavaid Soome ajakirjanikke aga ähvardatakse füüsilise arveteõiendusega.
Venemaa on pannud juba pussnoa Soome kõrile, nõudes sellelt mitmesuguseid järeleandmisi. Soome ametlik propaganda aga jätkab oma rahva lollitamist juttudega Soome ja Venemaa heanaaberlikest suhetest.
29. jaanuar 2016 08:37
Paneb tõsiselt mõtlema.