Maailm

Kanada režissöör lasi oma silma sisse kaamera ehitada (5)

Toimetas Gerly Mägi, 2. veebruar 2016 20:05
SilmakaameraFoto: REUTERS/Yves Herman
Lapsepõlves ühest silmast pimedaks jäänud mees lasi popkultuurist inspireerituna omale silma sisse kaamera paigaldada ning loodab selle abil hakata filme tegema, kirjutab New York Post.

Rob Spence kaotas nägemise oma paremast silmast 9-aastaselt, kui hoidis lehmasõnnikut tulistades relva valesti käes, silmale liiga lähedal. 26 aastat hiljem lasi ta viga saanud silma eemaldada ja kirurgide naljatleva ettepaneku tõttu otsustaski asendada selle kaameraga.

Samal teemal

Popkultuurist ja ulmekirjandusest inspireerituna arvas režissöör, et silmakaamera võimaldab tal teha intiimsemaid intervjuusid. Mehe sõnul tekitavad kogukas kaamera ja filmimeeskond intervjueeritavates ebamugavust, mistõttu on nendest vabanemine hea võimalus saada avameelseid ja pingevabasid kaadreid.

Mehe silmakaamera sarnaneb tavalise proteesiga, kuid selle külge on kinnitatud raadiosagedusel töötav mikrosaatja. Kaamera ei ole ühendatud silmanärvidega, mis tähendab, et Spence läbi selle ei näe. Silmakaamerat saab sisse ja välja lülitada selle magnetile vajutades, salvestatav video on nähtav aga väikesest pihuarvutist.

Spence ütleb, et inimestel on tema kaamerast kuuldes alati sarnased reaktsioonid. Esialgu arvatakse, et see on väga äge, kuid mõne hetke pärast tajutakse ka eetilist probleemi pideva filmimise juures.

Hetkel on siiski vaid üks probleem –  kui silma protees panna, tõuseb temperatuur silmas, mistõttu väheneb video edastamise sagedus ning signaal ei jõua pihuarvutini. Praegu saab Spence salvestada kuni kolmeminutilist videot kuniks silm üle kuumeneb.

Spence’i sõnul võtab kaamera täiustamine aega mõni kuu ning siis saab sellega  filmida juba mitu tundi järjest. Ta loodab tulevikus silmakaamera abil teha filme emotsionaalsetel teemadel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee