Krimi

Miks nii? Riigikogulane võib lubada tappa, tavainimene saab aga süüdistuse (60)

Gerly Mägi, 28. jaanuar 2016, 17:36
Valdo RandpereFoto: ARNO SAAR
Reformierakondlane Valdo Randpere põrutas pühapäevases TV3 uudiste nädalakokkuvõttes, et oleks valmis Tallinna Sadama juhid maha laskma. Indrek Tarand ja Jaak Ahelik tahaks sama teha hoopis Randperega. Üllataval kombel nende lubadusi politsei aga uurima ei hakka.

"Mina oleks valmis need sadama juhid, ausalt öelda, kõik need vanad korruptandid, maha laskma. Nõuka-ajal oli mahalaskmine suures ulatuses altkäemaksu võtmise eest. Minu pärast laske nad maha," pahandas Randpere tele-eetris.

Randpere sõnavõtule vastas poliitik Jaak Ahelik Facebookis postitusega: "Kuulasin Randpere lolli mõla ja oleks valmis ta enda maha laskma, vana kommunist ja persepugeja."

Postitust märganud Indrek Tarand lisas: "Kui vaid pyssi kätte saaks, laseks kõikidele kodanlikele natsionalistidele kuklasse augu."

Ei olnud tõsine ähvardus

Politsei pressiesindaja Helen Uldrichi sõnul ei ole antud juhtumite puhul tegemist tõsiseltvõetavate ähvardustega.

"Kui me räägime ähvardusest, siis seadus määrab selle, et inimene peab reaalselt tunnetama ohtu oma tervisele ja elule."

Inimene, keda on ähvardatud, peab ise esitama avalduse politseisse, kui tunneb, et selline väljaütlemine ohustab teda.

"Teinekord lähevadki kommentaarid üle teatava eetika piiri, aga igal pool ei saa kuritegu näha. See on eetika ja moraali küsimus, kui kaugele oma sõnavõttudega minna," lisab Uldrich.

Oli tõsine ähvardus

Erinevalt Randpere juhtumist tunnetas politsei ohtu Taavi Rõivasele tapmisähvarduse teinud mehe puhul. Martinile esitati süüdistus paragrahvis, mis puudutab rünnet kõrge riigiametniku elule ja tervisele. Kohtus süüdimõistmisel saab sellise teo eest karistada kuni viieaastase vangistusega.

Kas Taavi Rõivas tunnetas ohtu enda elule või miks politsei sellel puhul sekkus? Uldrichi sõnul on need juhtumid väga erinevad, sest Randpere ütluse kohta puudub info või eeldus, et ta võib oma ähvardust ellu viia.

"Rõivast ähvardanud inimene astus reaalseid samme, mida võiks käsitleda ettevalmistustena teo toime panemiseks," täpsustab Uldrich. "Seejuures kogus ja avaldas ta erinevat infot peaministri võimaliku elukoha kohta, kirjeldas peaministri isikukaitsjate töötaktikat ning nende kasutatavaid vahendeid."

Reformierakonna aukohtu esimehe Andrus Umboja sõnul ei ole erakonna liikmed või piirkondlikud ja maakondlikud organisatsioonid Valdo Randpere repliigi osas küsimust tõstetanud ning lisab, et aukohus menetlusi ise ei algata.

"Konkreetse seisukoha kujundan kindlasti, kui sellekohane avaldus esitatakse."

Samal teemal

24. jaanuar 2016, 22:45
TV3 VIDEO | Randpere: oleksin valmis Tallinna Sadama juhid maha laskma

60 KOMMENTAARI

t
Tõnu 23. mai 2016, 07:53
Ja tulge veel mulle ütlema, et meie kohtusüsteem on õiglane ja pole kallutatud!
7
7.päeva adventist 31. jaanuar 2016, 10:55
Tarand ja Randpere nätasid oma massoolikku ehk tõelist palet,massoonid tapavadki,kui ärimehed neile raha ei anna või kui massoonide plaane segatakse,näiteks ollakse pagulaste vastu.
Loe kõiki (60)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee