Eesti uudised

Üks käsi aitab tööle, teine laseb päevapealt lahti (11)

LISA KOMMENTAAR

kogemused 5. veebruar 2016 18:10
Kuna olen ka ise sama paragrahviga töölt lahti lastud ja samas hiljem aidanud väikeettevõtjal läbida töökeskkonna alased kursused, siis kohe selle imereformi avalikuks tuleku järgi hüppas pähe, kuidas on see võimalik, milleks siis töötervishoiu arst?
Ma usun, et enamus töövõimetuid ei soovi lihtsalt kodus surma oodata, vaid käiks kasvõi osalise ajaga jõukohalisel tööl, lisaks suhtlemisele, liikumisele saaks ju ka ülikehva rahalist seisu parandada. Riik peaks ikka väga palju raha kulutama, et ettevõtja organiseeriks sellise töögraafiku ja töökeskkonna mis igas mõttes oleks invapensionärile sobiv ja ei süvendaks tema haigust. See eeldaks igale probleemsele inimesele isikupäraselt kohandatud töögraafikut, võimete kohast töökiirust, kohandatud abiruume, ei oska kõike korraga ette lugeda. Õige küll, paljudele oleks vaja veel ka tugiisikud kõrvale. Jah, ka kodus istumine süvendab terviseprobleeme (väheneb töövõime ja -tahe, pole piisavaid sissetulekuid raviks ja tervislikuks toiduks), kuid see on kahjuks inimese oma mure aga probleemne töökoht, kuhu ehk rahapuuduses inimene läheb hea meelega tööle on juba töötervishoiu arsti rida ja jäädav (süvenev või lisanduv) tervisekahjustus on juba ettevõtja probleem. Ministri vastutusest parem ei räägi aga alustaks kasvõi tööturuameti tegelastest, ma kahtlen väga sügavalt nende võimest hinnata pakutava töökoha sobivust töökohta suunatavale "osalise töövõimega inimesele". Pole kuigi keeruline osalise töövõimega inimesele pakkuda teatud arv töökohti, millest see on paratamatult sunnitud loobuma ja siis teatada, et tegemist on tööpõlguriga. Kui mina (süda, KOKS, neer, raskekujuline diabeet, karpaalkanali sündroom, lühinägelik ja ükssilmne) kontoritöölt "kinga sain" õigemini mõlemat poolt rahuldava paragrahviga koondati, siis ainus tööpakkumine oli naabervalda (juba logistiliselt võimatu) saeraami tööle asuda.
Kiiremini --- kabeli kadri juurde 4. veebruar 2016 20:58
Kodus istuv haige ---närtsib lihtsalt ära!
varsti om õnneks kevad: 4. veebruar 2016 20:54
AGA kolmas aasta juba istun kodus;; ja ainult koer om jäänud:
Töö kaotamine ---ja tervise häving = on ka inimese lõpp:
Närtsid lihtsalt ära ;;
Nuhtluseks 29. jaanuar 2016 17:50
on need invaliidid ka kolleegidele, ei tohi seda ega teist teha, teised peavad nende töö ära tegema, aga sissetulek kokkuvõttes väiksem.
Brita 29. jaanuar 2016 16:59
peast haiged oma igikestvate ja mitte kuhugi mitte kunagi jõudvate "reformidega" . lihtinimesel savi. mis nimega on uued ja üha uued "reformid" . tundub. et need ongi vaid selleks. et suva ametnikud saaks enda olemasolu õigustada. ei enamat.
tööandja 29. jaanuar 2016 10:14
8- kuud tööl, sellest kolm kuud haige, tule taevas appi, maksud on ju maksta, no ei taha sellist töötajat. Ennem tehku vähem aga olgu tööl, midagi ikka teenib, tööstuses ei ole ju pakkuda partorgi kohta.
vaatavaid 28. jaanuar 2016 21:58
Veel üks nõrk koht töövõimereformi puhul on ju see et väga paljud puudega inimesed pannakse fakti ette -kas töötad käsunduslepinguga(mis ei anna võimalust ei haiguspäevadeks ega ka puhkuseks) või ei võeta sind üldse tööle. Et täita nn aktiivsusnõuet (mis omakorda tagab talle ka toetuse edasi maksmise) peabki puudega inimene leppima käsunduslepinguga, seades nii oma niigi kehva tervise veel suurema riski ette. Nokk kinni, saba lahti aga ikka puudega inimese "arvelt".
maamiis 28. jaanuar 2016 19:21
see § 88 lg 1 on "sandile "kõige hullem punkt.Sisuliselt teeb see tast ju pärisorja ,kellest on väga kerge lahti saada.Ükski teine punkt ei võimalda PÄEVA PEALT töölepingut ühepoolselt lõpetada ju!See sunnib hambad ristis tervise hinnaga tööd tegema .Keegi ,kellel on tõsine terviserike ei ole kindlustatud ,et aastas neli kuud täis ei tule !Näide elust .Abikaasal keemiaravist tingitud südameoperatsioon .Enne uuringud ja siis lõikus .No ei saa kuidagi nelja kuuga terveks .Ja siis selle asemel ,et kodus taastuda tõsisest lõikusest peab tegelema hoopis uue töökoha otsinguga .Kui see ei ole orjapidamine ,siis mis see on? .Kusjuures tööandjaks oli soliidne meediafirma mitte mingi keldripood !

Jaan 28. jaanuar 2016 19:17
Riigi ainus eesmärk on vähendada invaliidsuspensionitele minevat summat. Lihsaim võimalus riigi kulude vähendamiseks on lõpetada maksmine.
Kõik sandid tööle! 28. jaanuar 2016 18:48
Vaata kus riik saab siis ikka statistikat näidata Euroopale: tööle - vallandatud, tööle - vallandatud, igat inimest saab aastaks 2020 lugeda mitusada korda :))
Nonii 28. jaanuar 2016 18:20
No vaat sulle Töövõimereformi! Suurema tööhõive asemel saame võibolla hoopis rohkem kodus istuvaid puudega inimesi.