Maailm

Palja ülakehaga Femeni aktivist rippus protestiks Pariisi silla küljes 

Toimetas Taavi Teder, 28. jaanuar 2016 16:40
Foto: CHARLES PLATIAU
Aktivist lavastas hukkamise, rippudes köis kaelas Pariisi silla küljes. Sillal oli suur plakat tekstiga "Tere tulemast, Rouhani, vabaduse timukas".

Vaata videot!

Samal teemal

Rahvusvahelise naiste õiguste liikumise Femen aktivist riputas end Pariisi sillalt alla, protesteerides niimoodi Iraani presidendi riigivisiidi vastu. President Hassan Rouhani külastas Prantsusmaa pealinna, kirjutab Jerusalem Post.

"Organiseerisime selle avaliku demonstratsiooni, tuletamaks inimestele meelde, et igal aastal mõistetakse tema riigis surma enam kui 800 inimest,“ sõnas Femeni Prantsusmaa haru pressiesindaja.

"Nende seas on naisi, feministe, homoseksuaale ja vabamõtlejaid, kes oma olemuse tõttu mädanevad surmanuhtlust oodates. Francois Hollande (Prantsusmaa president) ei arvesta seda. Ta ootab Rouhanit Elysee paleesse, et juua rahulikult tass teed ja müüa talle mõned Airbusid. See näitab, et Hollande ei hooli inimõigustest – ainuke asi, millest ta hoolib, on äri," lisas pressiesindaja.

Iraan plaanib osta üle saja Airbus reisilennuki. Prantsusmaal on plaan sõlmida lepingud Iraaniga ka tervishoiu, põllumajanduse ja keskkonna valdkondades, sõnas Prantsusmaa peaminister Manuel Valls.

Samal teemal

25.11.2017
FOTOD | Paljaste rindadega aktivist üritas varastada jeesuslast
07.11.2017
FOTO | Paljas ja mõlaga daam nõudis Kiievis Porošenko ja Saakašvili lahkumist
02.05.2016
Femeni juht: "Ma usun, et ukrainlased korraldavad uue ülestõusu"
18.00.2016
Iraan pääses sanktsioonisurvest