MigrandidFoto: AFP / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 28. jaanuar 2016 15:35
Kuigi Taanit on tabanud ränk rahvusvaheline kriitika üleeile vastu võetud seaduse eest konfiskeerida varjupaigataotlejatelt väärtasjad, on Saksamaal kehtestatud ju veelgi karmimad reeglid.

Mõned kriitikud on võrrelnud Taani konfiskeerimisi natside-aegse holokaustiga, mil natsid konfiskeerisid juutidelt väärtasju.

Kui Taani seadusmuudatus lubab võimudel konfiskeerida sisserännanult väärtusi summas, mis ületavad 10 000 Taani krooni (1340 eurot), siis Saksamaal Baieri liidumaal jäetakse migrandile väärtusi alles vaid kuni 750 euro ulatuses, kirjutas The Local. Veelgi kitsimalt suhtutakse migrantidesse Baden-Württembergi liidumaal, kus migrandile jäetakse kätte väärtusi vaid kuni 350 euro ulatuses, ning Nordrhein-Westfalenis – seal jääb varjupaigataotlejale pihku vaid 200 eurot.

Kõik need liidumaad järgivad Saksa föderaalseadusi, mis näevad ette, et varjupaigataotlejad peavad lõpuni tarvitama omaenda ressursid enne, kui nad saavad riigilt abi.

Samal teemal

Kommentaarid  (8)

idiocracy 29. jaanuar 2016 09:42
küll nad kõik konfiskeeritu Saksamaalt ja Taanilt kuhjaga tagasi "konfiskeerivad" ja rohkemgi veel. Konfiskeerivad veel siseturvalisuse, kultuuri ja identiteedi takkatraavi
A.H. 28. jaanuar 2016 23:38
No vähemalt mõningatel hakab mõistus pähe kolima isegi riigi juhtide tasemel. Huvitav millal merkli eidel vara konfiskeeritakse, Saksamale tekitatud kahjude osaliselegi hüvitamise näol?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS