Eesti uudised

Mikser: IRL saatis oma esimehe pikalt – kooseluseaduse rakendusaktid taas pikal lainel (117)

Õhtuleht.ee, 28. jaanuar 2016 14:12
Margus TsahknaFoto: Tiina Kõrtsini
Sotsiaaldemokraat Sven Mikser teatas neljapäeval Facebookis, et IRLi esimees Margus Tsahkna lubas toetada kooseluseaduse rakendusakte, aga tema enda erakond hakkas talle vastu ega temaga ei nõustunud.

"Update: Kooseluseaduse rakendusaktid jälle pikal lainel. Sibul - Tsahkna 2:0.
Lugu on nüüd nii, et eile hommikul sõlmiti kolme koalitsioonierakonna esimeeste vahel kokkulepe, kuidas kooseluseaduse rakendusaktidega punnseisust välja tulla. Tegemist oli kompromissiga, mis nõudis kõigilt osapooltelt valusaid järeleandmisi," kirjeldab Mikser.

"Meest sõnast, härga sarvest.Täna hommikul selgus, et IRL-i esimehel ei olnud oma erakonna ja fraktsiooni mandaati ega ka jõudu, et fraktsiooni oma selja taha rivistada. Sõnaga: erakond saatis oma esimehe pikalt ja ütles, et mingit kokkulepet ei ole. Kurb. Erakonnaga, mida keegi ei juhi, on pagana raske koos valitseda," lisab Mikser postituses.

 

Update: Kooseluseaduse rakendusaktid jälle pikal lainel. Sibul - Tsahkna 2:0.Lugu on nüüd nii, et eile hommikul sõlmiti...

Posted by Sven Mikser on Thursday, 28 January 2016

IRL nõudis üleeile põhiseaduse muutmist, et võtta mehe ja naise vaheline abielu põhiseadusliku kaitse alla. Koalitsioonipartnerid SDE ja Reformierakond olid valmis seda mõtet kaaluma, kui see aitab kooseluseduse rakendusaktid heaks kiita.

Samal teemal

28.01.2016
Mihkel Raud: Hoiatus! IRL 2.0 on pahavara, mis jooksutab mis tahes operatsioonisüsteemi partsti kokku
28.01.2016
Maire Aunaste: meie pagas takistab meid edasi liikumast
27.01.2016
Kooseluseaduse jõustamisel terendab kompromiss
26.01.2016
TULINE DEBATT | Varro Vooglaid: homoseksuaalsus pole inimloomusega kooskõlas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee