6
fotot
Õhtuleht, 21. september 2015. (Õhtulehe arhiiv)

Kohus mõistis joobes juhina 17-aastase Heleni surma põhjustanud Tarmo Haugile vangistuse. Helen ja Tarmo olid elukaaslased ning neil oli ühine laps.

Tartu maakohus tunnistas Tarmo Haugi (25) täna kokkuleppemenetluses süüdi mootorsõiduki juhina ettevaatamatusest inimese surma põhjustamises ja auto juhtimises joobeseisundis ning mõistis talle kolmeaastase vangistuse.

Karistuse kandmist arvestatakse tema kahtlustatavana kinnipidamisest eelmise aasta 19. septembril.

Menetluskulude katteks peab Haug tasuma 910 eurot.

Süüdistuse järgi juhtis alkoholijoobes ja juhtimisõiguseta Haug eelmise aasta 19. septembri varahommikul Võrumaal Sõmerpalu vallas Lakovitsa külas Vahemetsa talu teel sõiduautot Audi A4.

Juht kaotas ebaõigelt valitud sõidukiiruse tõttu sõiduki üle kontrolli. Selle tulemusel sõitis auto teelt välja Jaaska ojal olevasse paisjärve.

Autojuht ja sõiduki tagaistmel viibinud kolm inimest õnnetuses viga ei saanud.

Sõidukis juhi kõrval kaasreisijana viibinud 17-aastane tüdruk autost välja ei saanud ja ta uppus. Hukkunud neiu oli sõidukijuhi elukaaslane ja neil oli ka ühine laps.

Kriminaalasja materjalidest selgub, et Haug viibis koos sõprade ja tuttavatega sünnipäevapeol, kus tarvitati alkoholi. 19. septembri varahommikul sõitis viieliikmeline seltskond peolt autoga ära.

"Kõnealune juhtum on näide sellest, kuidas inimene saab ühelt poolt kohtuliku karistuse - reaalse pikaajalise vangistuse - ning kannab lisaks sellele eluaegset südamevalu ja süütunnet lähedase inimese traagilise surma põhjustamise tõttu," kommenteeris prokurör Riita Serikova.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi Võru politsei ning juhtis Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Tänane kohtuotsus on vaidlustatav 15 päeva jooksul.

Jaga artiklit

47 kommentaari

H
HeH  /   13:30, 29. jaan 2016
Eestis tuleks võtta kasutusele mõiste OHTLIKUD SÕIDUVÕTTED ja sellest lähtuvalt SURMA PÕHJUSTAMINE OHTLIKE SÕIDUVÕTETE TÕTTU; VIGASTUSTE TEKITAMINE OHTLIKE SÕIDUVÕTETE TÕTTU ning LIIKLUSÕNNETUSE PÕHJUSTAMINE OHTLIKE SÕIDUVÕTETE TÕTTU.
Inglismaal kehtib selline lähenemine aastast 2008.
Surma põhjustamise eest ohtlike sõiduvõtete tõttu on karistuseks 14 aastat vangistust.
Ohtlikud sõiduvõtted on jagatud kolme alamgruppi:
LEV1 - on teadlik ning tahtlik liikluseeskirjade ja politsei märguannete eiramine, millega seatakse teised liiklejad tõsisesse ohtu.
Seda loetakse kõige raskemaks ja karmimaks rikkumiseks, mille eest karistus on vastavalt raskusastmele 7-14 aastat.
Siia kuuluvad korduvad teadlikud/tahtlikud liiklusrikkumised; autojuhtimine tõsises joobes; mitu LEV2 rikkumist koos.
Kui süüteos on koos mitu olulist ja tõsist rikkumist nign see on viinud surma põhjustamise või mitme tõsise vigastusega ohvrini, määratakse suure tõenäosusega maksimumkaristus.
Maksimum või selle lähedane karistus määratakse ka juhul, kui inimene on korduvalt tõsiselt rikkunud seadust.
LEV2 - sõiduvõtted, mis seadsid teised liiklejad märkimisväärsesse ohtu (märkimisväärne piirkiiruse ületamine; keelatud ja segav tegevus roolis olles nagu SMS saatmine; joobes juhtimine; autojuhtimine haigusseisundis, mis võib segada juhtimist; mitu LEV3 rikkumist koos).
Karistus 4-7 aastat vangistust.
LEV3 - sõiduvõtted, mis seavad teised liikejad ohtu (piirkiiruse või oludele mittevastava ohutu kiiruse ületamine; teadlik tehniliselt mittekorras autoka liiklemine; autojuhtimine unise peaga või kerges joobes; autojuhtimine ilma vastava kategooria juhtimisõiguseta; teiste liiklejate ohtu seadmine ohtliku ja põhjendamatu manöövriga; vähekaitstud liiklejate ohtuseadmine).
Karistus 2-5 aastat vangistust.
H
HeH  /   13:24, 29. jaan 2016
kuu aega varem jäi politseile vahele joobes ja lubateda kihutamisega, nüüd taaskord joobes, lubadeta, ületas kiirus, põhjustas seeläbi noore inimese surma ja see on "ettevaatamatusest"!!!! Nagu tegelikult?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis