Maailm

Rootsi alaealiste migrantide keskuses hakkasid relvastatud hoolealused mässama (108)

Toimetas Kristin Aasma, 28. jaanuar 2016 12:03
26. jaanuaril 2016 toimus Stockholmi kesklinnas asuva kaubanduskeskuse Moodgallerian lähedal plahvatus. Politsei piiras ala sisse ja otsis lõhkainet ka kaubanduskeskusest.Foto: TT NEWS AGENCY / Reuters / Scanpix
Eile õhtul olid Rootsi lõunaosas Kalmaris asuva Emmaboda alaealiste migrantide majutuskeskuse töötajad sunnitud end ruumidesse barrikadeerima, sest omavalmistatud relvadega hoolealused hakkasid mässama.

Pingeolukorra lahendasid politseipatrullid, kes töötajad vabastasid ning 19 noormehest koosnenud kamba ninamehed kinni pidasid. Noormeestel olid omavalmistatud relvad, kirjutas The Local.

Noorte pagulaste mäss algas ajalehe Barometern andmetel sellest, kui keskuse töötajad olid keeldunud täitmast ühe elaniku nõudmist. "Üks nendest keeldus maiustusi ostmast ning [hoolealune – toim] sai töötaja peale kurjaks. Ta kogus kokku 15 sõpra ning töötajad olid sunnitud sulgema end ruumi, samal ajal kui hoolealused purustasid aknaid ja tegid, mis pähe tuli," jutustas Kalmari politseinik.

Politsei pidas kinni kaks noormeest: 16aastase, keda kahtlustatakse mässu alustamises, ning veel ühe, kes siiski vabaks lasti.

Kuni olukorra normaliseerumiseni majutati osa nn lapsi teise kohta.

The Local kirjutab, et eelmise aasta jooksul Rootsis asutatud sajad üksikutele alaealistest sisserändajatele mõeldud varjupaigad vajavad suuremat tähelepanu. Alles selle nädala algul tappis alaealine Göteborgi lähedal Mölndalis 22aastase naistöötaja.

Üksi, ilma täisealiste saateta saabus eelmisel aastal Rootsi üle 35 000 alaealise.

Samal teemal

28.03.2016
Rootsi politsei valmistub kaoseliseks suveks, karistamatuid migrandinoorukeid ei suudeta ohjeldada
12.01.2016
Rootsis noore naise tapnud varjupaigataotleja ei ole alaealine
28.00.2016
Norras protestisid sajad inimesed 5400 migrandi riigist välja saatmise vastu
28.00.2016
TÜTRE KAOTANUD VANEMAD: süüdi on Rootsi poliitika