Eesti uudised

Narva haigla aknast kukkus surnuks vanadaam, Tallinna haigla aknast eakas härra

Arvo Uustalu, 28. jaanuar 2016 06:00

33 KOMMENTAARI

l
Liider/ 31. jaanuar 2016 11:31
Ma püüan rääkida mis viib nii kaugele et inimene teeb enesetapu!!!
Näiteks võtame rohu topamax-inimesed on indiviidid ja igale inimesele mõjuvad siiski rohud erinevalt.Aga siiski inimese peakast on ehitatud nõnda et seal on sees Hea ja KURI.Tavalises elus on inimesel lahti üks nendest kastidest peas kas siis Hea või Kuri,kui juhtub et avanevad mõlemad korraga läheb inimene endaga tülli-hea läheb kurjusega tülli ja sooritab seejärel enesetapu .Topamax on siuke ravim mis mõnelgi haigel teeb kurjuse lahti.Sellisel juhul tuleb kohe rohu võtmine lõpetada .Sest kui inimene on hea ja kõik eluajal kogunenud kurjus lahti teha,mis eluaeg siiski koguneb sinna siis ei siis ei ole suuteline ka inimene end enda kurjuse eest kaitsma ja sooritab palju rumalaid tegusi ja siis see kast kas läheb kinni või pannakse see kurjuse kast kinni psühhiaatrite poolt.Egas maailma psühhiaatrid kurjust ei ravi nad nagu sentsitiivid panevad lihtsalt kurjuse kasti kinni.Sentsid teevad seda energiatega arstid rohtudega .Selleks et inimese seest kurjust kustutada peaks tegema ilmselt ajuloputust!!!
Iseasi on kui ruttu enesetapjad ära tuntakse...
l
Liider/ 31. jaanuar 2016 06:16
Ennet Jüri ise olnud kõva napsimees ja ja ajurakud ei taastu eales 100 % joodikutel. 2003 aastal oli Ennet Jüri Eesti võitnud kuulsuse Hullude seas kaval nipiga,pakkus igale ühele kätt.Kuulsus teeb alati inimesi rumalaks.
Inimene kes pruugib alkoholi ei saa piisavalt võimu kas kodust töölt või sõpraderingis-Seega põeb Ennet Jüri psühhilist haigust võimuiha mis lööb välja juba lapseeas ,kui võim pudelisse ära ei mahu hakkab pihta suurushullustus .
2003 aastal tulles kabinetti osutus Ennet matsiks kes pakkus noorele naisele esimesena kätt,osutus pläralõugadeks nagu naine ja nõudis tunnustust nagu laps.
Ilmselt on Ennet mulk nagu minagi ainult et Ennet jüri ka oma lastelt tunnustuse varastanud.
Tollel päeval kui ütlesin et mul on Hajevil oleks ja seda tuleks parandada siis .Ennetil ilmselt sõitis täiega pööning ja ta kirjutas mulle tsinnarisiini,mille järgmine päev võttis maha Pärnu teeneline arst- psühhiaater.
Eks Ennet jüri ole lapsik, ja naiselik meesterahvas,eks joomine on teinud oma töö.
Mehe au ei hakka mitte püksist nagu see Eesti matsidel kombeks on vaid ikka püksirihmast-mida laiem rihm seda kõvem mehe Au .Selle rihmaga poodaksegi tavaliselt üles aga peale poomise saab sellega korda saata väga palju asju,ka auto ära vedada .
Enesetappude motiivideks võivad olla väga paljud psühhiaatrilised rohud ,nende seas on depressiooni rohud ja ka meeleolurohud.Alternatiivses Maailmas on enesetapu mõiste veelgi keerulisem,on vaid lause ära teenitud karistus ehk karmavõlg!!!
Saksamaa teaduste labor teadlane Svetlana Sinimeri
p
paistab/ 28. jaanuar 2016 20:16
sedamoodi ,et vanemad daamid ja härrad vajavad mõnikord eutanaasiat.
g
G/ 28. jaanuar 2016 18:42
Tõtt öelda on ka minul mitmeid kordi läbi käinud kuidas lõpetada selle ilma piinad, sest ajab lausa öökima keset pederahvast elada.
l
lõunaeestlane/ 28. jaanuar 2016 17:47
OK, sisejuurdlus sisejuurdluseks, aga kas politsei ka uurib? Või ongi nüüd norm, et haiged muudkui kukuvad haigla akendest ennast surnuks?
i
Irene/ 28. jaanuar 2016 16:37
Lgp.dr.Ennet ja teised.
Aga kui too vana mees ,kellel oli kaugelearenenud surmahaigus EI TAHTNUD kõike järgnevat läbi elada?!!!Kas tal pole siis ÕIGUS OTSUSTADA OMA ELU JA SURMA ÜLE.?Kas see ei kuulugi inimõiguste hulka.?Minu meelest on inimesel õigus otsustada,kas ta sellisel puhul üldse tahab järgnevat keemia ja kiiritusravi või palliatiivset ravi.Teda oleksid oodanud piinad.Võimalik aeglane lämbumine.Mis depressiooniravi?Kas te võite väita et need on meil edukad???Teda oleks oodanud hospiitsi või hooldushaiglasse vanadekodusse saatmine,kus pole isegi valuraviarste ju!Pole tõeliseid asjatundjaid.Need töötavad kasumlikkusel.Ja mitte ainult valudes pole asi.Muud ebameeldivad aistingud ju ka.Pealegi,näit.kui minul selline asi oleks,ja üksik ja omad lemmikloomad,siis ma meelsamini hüppaks ka aknast alla,et mitte mu loodetav pärija(kes loomade eest EHK? hoolitseb südamega) ei jääks pärandist ilma,et mina saaksin paar kuud piinelda vanadekodus-sest sellisel juhul läheb kinnisvara omavalitsuse poolt müüki ja mina omavalitsuse poolt vanadekodusse piinlema ja pärast ei saa pärija midagi ja loomad jäävad varjupaika tapetavaks.
Või ei peaks pärija maksma 680.-euri miinimum kuus!!!
Leian et SUITSIIDIABI (mitte eutanaasia)vaid suitsiidiabist räägin mina-(antakse inimesele kätte raske ja ravimatu diagnoosi puhul rohi võüi vahend,mida saab kasutada siis KUI ENAM EI TAHA ELADA SELLISES ELUKVALITEEDIS.See EI TÄHENDA ABIST,PÕETUSEST,RAVIST,KONSULTATS.ILMAJÄTMIST,KUI ISIK SEDA SOOVIB.TA VÕIB KASUTADA SEDA "ROHTU" MIS AITAB TA KIIRELT JA KANNATUSTETA KULUDETA TEISPOOLSUSESSE,SIIS KUI SOOVIB,MILLAL SOOVIB JA KUS SOOVIB.TA SAAB SEDA ISE TEHA.
Kui võetakse ära elushoidvad qaparaadid siis toimub eutanaasia,see toimub teatud maadees ka,aga seda tehakse patsiendile,mitte ta ei tee ise.
v
Väga õige/ 28. jaanuar 2016 18:01
Seda tehakse patsiendile spetsialistide poolt, mitte ei tapa ta end ise, põhjustades teistele inimestele veel lisajamasid
Muide, igas olukorras on esinenud ka imelisi tervenemisi. Seda aga keegi, peale Jumala, ette ei tea.
d
drem/ 28. jaanuar 2016 14:11
e
Eks/ 28. jaanuar 2016 12:45
need ole enesetapud, humaansem oleks aidata neil vanadel inimestel kiiresti ja väärikalt surra, mitte hoida neid vägisi elus läbi lõpmatute piinade.
n
No mis vanad!?/ 28. jaanuar 2016 14:52
Jaapani saab selles vanuses alles parlamenti või valitsusse!

a
agu/ 28. jaanuar 2016 12:09
ly .te mõtlete mõistusega.minu isa läks oli nii valu kui mõõm korraga.15 aastat valudes.see on.........
p
panda/ 28. jaanuar 2016 11:50
Ennet võiks vaadata peeglisse ja küsida parem endalt, kas ja mida tema isiklikult on teinud oma patsientide (pean silmas Järve Hooldusravikliiniku omi) (hinge)seisundi parandamiseks ... on ta üldse kunagi mõne sealse patsiendi seisundisse vaevunud süvenema?
a
Ave/ 28. jaanuar 2016 11:30
Mis toimub?Praegu on väga halb aeg.
i
Intelligents tähendab kohastumist uute oludega!/ 28. jaanuar 2016 12:33
Mitte aeg ei ole hull vaid need, kes selle halvaks on muutnud!
Ah et peameedia teavitab, et süüdi on masu, nafta madal hind ja Venemaa mõjuagendid? Aga kus on meie majandusmeeste uued ideed ja projektid?
k
kaua veel/ 28. jaanuar 2016 11:26
Ikka moodustatakse komisjonid asja uurimiseks. Kui palju meil neid komisjone pidevalt moodustatakse ükskõik millisel tasandil. Komisjoni moodustavad needsamad inimesed, kes peaksid läbi oma tegevuse teatud asjad ära suutma hoida.
s
Süsteemi etturid/ 28. jaanuar 2016 11:18
Kindlasti ei olnud tegu kukkumisega, seega-siin mõtlemisainet, et kas ikka on nii, et kõik teised teavad paremini kui inimene ise, et ta kindlasti vajab lõputut ``ravi``ja jõuga elushoidmist ka siis kui inimene ise on äratundmisele jõudnud, et ta ei taha rohkem ravimite abil oma organismi elus tiksutada. Paljud vanurid on öelnud, et ühel hetkel tunned ära,kas su eluülesanne on täidetud või mitte. Ja SEDA teab igaüks ikka ISE . Minumeelest EI OLE see humanism, kui inimestel ei lasta loomulikul teel lõpuni minna, vaid nn ravi on muutunud lausa sunduseks.SEE on ebaloomulik.Kellele ja milleks sellist elulõpu korraldust küll vaja on?
f
Frei/ 28. jaanuar 2016 11:59
On ka teine aspekt: meeleheitetegu ...ja selliselt ei käitu ainult haiged vanurid.
Selles väärastuses kannab kaudset vastutust ka riik! Oskamatu juhtimine muudab alamad vaeseks, võlglaseks ja lootusetuks.
Hoitud ja inimväärse elatustasemega kodanikud elavad õnnelikena pikalt! Minu kasuema on näiteks 97-aastaselt veel vägagi ergas, ilma morbiidsete meeleolude ning äratundmisteta!?
l
Ly/ 28. jaanuar 2016 11:11
Arvan siiski, et mõlemad haiged olid omal tahtel ja soovil teinud otsuse minna vabasurma. Mõttetu on tagantjärgi süüdistada kedagi teist, kui põhjust ei tea.
t
To Ly/ 28. jaanuar 2016 12:33
Sa olid koha peal wä, et tead nii kindlalt siin targutada?!
m
mai/ 28. jaanuar 2016 10:37
haigekassa raha jagatakse erafirmadele, et nad saaksid seda hiljem dividendidena välja võtta ja mõnedel inimestel kes ise otseselt ravimisega ei tegele on meeletud töötasud, selge et raviraha lõpuks ei jätku, riik leiab lahenduse- hakkame vaestelt veel seda viimast piskutki ära võtma, las maksavad ise ravi kinni ja see võtabki inimestelt, kes eluaeg odavat tööd teinud eluisu ära, saage aru, pensionärid oma väikesest pensionist ei suuda kõike, mis teil pähe tuleb, võrdselt suurepalgalistega, kinni maksta
t
this too shall pass/ 28. jaanuar 2016 11:19
Eluisu võivad paljud asjad ära võtta. Ja ülirikkad tapavad end, arstid sh psühhiaatrid tapavad end. Ei ole mõtet kõike väikse pensioni või palga kaela ajada. Aga nagu teie pealt näha, suudab iga inimene endast ja oma muredest seoses rahaprobleemidega rääkida, ja unustab hukkunud üldse ära. http://raulpage.org/koolitus/enesetapud.pdf Soovitan lugeda. Ei ole küll teadusmaterjal ja on 10 aastat vana, kuid võtab lihtsalt ja lühidalt kokku olulise ja on päevakohane ka praegu, aastal 2016.
t
this too shall pass / 28. jaanuar 2016 11:24
Tahaksinkõigile südamele panna: märgake, kuulake, jälgige teisi inimesi. Küsige, suhelge, olge lihtsalt olemas.
k
Kristlane/ 28. jaanuar 2016 12:18
Inimesel ei ole õigust ise otsustada oma elu ega ka keha üle! Ehk peaks kõiki inimesi selles osas harima, miks mitte usuõpetusega?
t
this too shall pass/ 28. jaanuar 2016 13:46
Usuõpetus ei ''ravi välja'' või ''paranda'' ajukeemiat või muid terviseprobleeme, mis võivad viia enesetapuni.
t
T-mees/ 28. jaanuar 2016 18:05
k
kurb lugu/ 28. jaanuar 2016 10:18
Haigekassa rahad otsas siis hakatakse inm minema viskama nagu paber lennukeid.
t
Teinekurb/ 28. jaanuar 2016 11:10
Meie Haigekassa rahad on välispankade kasumites!

m
Mis maa see (Eesti) praegu on...:-(/ 28. jaanuar 2016 10:16
Jah, muidugi "kukkusid"...Kellel pensionieas vanemaid või vanavanemaid ei ole, küsige ükskõik, milliselt pensionärilt, KUIDAS ta hakkama saab? Terve elu rüganud tublisid inimesi lihtsalt suretatakse teadlikult meie riigis välja! Paarsada € kätte, millest lõviosa läheb kommunaalkuludeks, toidu peale (jah, ka siis kui ostad kogu toidukraami tähtaja ületanud "letist" või turult), ravimi hindadest ma parem ei räägi...Ja need vaesekesed, kellel lähedasi ei ole mingil põhjusel- riigi sotsiaalabi EI anna riigi kulul ka hooldajat või koduabilist mitte. Milleks või kuidas siis sedasi elada??? Riigil peaks häbi olema!
m
mamma/ 28. jaanuar 2016 10:58
huvitav, et mul ei ole tutvuskonnas kirjeldatud eakaid. mu eakatel lähisugulastest on paljudel minust isegi suurem sissetulek. ja tööl ei käi nad hädavajadusest vaid neile tõesti meeldib nende eriala. see muidugi ei tähenda, et ma vaesunud pensionäride olemasolu eitaksin.
Kivisildnikul on õige määratlus - miljoni vaese maa. ei tasu üht gruppi teise vastu ässitada (noored vs vanad) - kõik oleme tegelikult vaesed.
ja ega vingumine seda paremaks ei muuda ...
p
papaa/ 28. jaanuar 2016 11:25
Ei ole Sa mingi mamma. Oled üks nendest, kes ei mõista penskarite elu või lihtsalt ei tahagi mõista, vähemalt praegu veel...
v
väga õige papa/ 28. jaanuar 2016 12:33
Ma mütlesin just sama, et kuidas keegi, kes end mammaks nimetab, olgu siis ise hea tarvise juures, pensioni kõrvalt lisatööd rabav ja heal järjel, kuid teiste omavanuste inimeste olukorda peaks justkui teadma!? Eriala võib ju meeldida, aga eestis on kombeks pensioniealine töölt minema saata ja noored asemele võtta...Olen nõus, et mõnel pensionäril on tõesti vedanud, et pensioni kõrvalt saab, tahab ja jaksab tööl käia, kuid 1 sellise kohta on paraku 15 vastupidist näidet. Tean, mida räägin, näen neid inimesi iga päev :S
m
mis tähendab kukkusid..../ 28. jaanuar 2016 10:01
no kukkusid jah, aga seda peale vabatahtliku hüppamist. see on täitsa arusaadav teguviis, kui sulle öeldakse diagnoos ja et teha pole midagi... inimene oleks valmis haiglas vaikselt surema, aga ta visatakse haiglast välja. ja vat see panebki hüppama, et pole kuskile minna. või siis, et ei ole südant omastele koormat panna...
a
ants/ 28. jaanuar 2016 09:47