Eesti uudised

PUUDEGA TÜTRE EMA: "Me ei saa iga kuu riigilt 524 eurot toetust, nagu ministeerium väidab!" (72)

Katrin Helend-Aaviku, 28. jaanuar 2016 06:00
NÕUTU: Sügava puudega Astridi ema Anne räägib, et kuigi ministeerium ütleb, et toetab teenuste kaudu puudega lapsi kasvatavaid vanemaid kuus 524 euroga, ei jõua teenused tihti abivajajani.Foto: Aldo Luud

"Riik arvestab meie igakuisteks toetusteks 524 eurot, kuid kätte me seda ei saa – see on peamiselt teenuste taotlemise jaoks. Paraku on teenused meile kättesaamatud," lükkab puudega tütre ema ümber sotsiaalministeeriumi väite, et peres kasvavad puudega lapsed saavad iga kuu riigilt rohkem raha kui need, kes elavad asenduskodudes. 

Pärast uudist, et asenduskodud ei saa hakkama 1283 euro suuruse n-ö pearahaga, mille riik neile iga puudega lapse jaoks eraldab, tõstsid kodus puudega last kasvatavad vanemad häält – kuidas nemad peaksid hakkama saama, kui näiteks sügava puudega lapse igakuine toetus on vaid 80,55 eurot.

Sotsiaalministeeriumist öeldakse, et see ei vasta tõele, sest puudega laste vanemad saavad iga kuu riigilt hoopis 524 euro väärtuses toetust. Lastevanemate sõnul on see ulmeline summa, mis võib küll ametnikulaua taga numbreid kokku lüües nii suur olla, kuid päriselus selline liitmise tehe ei tööta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.08.2017
Eestis viiakse läbi puudega last kasvatavate perede toimetuleku uuring
10.07.2017
Tallinnas osutatakse raske ja sügava puudega laste peredele ka suvist päeva- ja ööpäevahoiu teenust
09.03.2016
Haige abikaasa eest hoolitsemine suurendab insuldiriski
01.02.2016
Vene teadlased leiutasid mõttejõul töötava ratastooli

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee