SÕBRANNA MÄLESTUSEKS: Lejla Filipovic (vasakul) ütles, et noore asüülitaotleja poolt surnuks pussitatud Alexandra Mesher (paremal) oli inimene, kellele meeldis teistele head teha.Foto: AFP / Scanpix
Aadu Hiietamm 28. jaanuar 2016 06:00
Rootsis Mölndali linnas pussitas 15aastane varjupaigataotleja surnuks 22aastase neiu, kes töötas põgenikekeskuses. Tapetu vanemad süüdistavad tütre surmas Rootsi poliitikat, mis on toonud riiki liigselt pagulasi

Rootsis Mölndali linnas pussitas 15aastane varjupaigataotleja surnuks 22aastase neiu, kes töötas põgenikekeskuses. Tapetu vanemad süüdistavad tütre surmas Rootsi poliitikat, mis on toonud riiki liigselt pagulasi. 

Esmaspäeva hommikul kell kaheksa puhkes Mölndali põgenikekeskuses, kus elavad riiki saabunud vanemateta 14–17aastased varjupaigataotlejad, kaklus. Selle käigus pussitas 15aastane varjupaigataotleja põgenikekeskuses töötanud 22aastast Alexandra Mesherit. Viimane sai mitu torke- ja lõikehaava. Haavatu viidi haiglasse, kuid arstid ei suutnud tema elu päästa. Surm saabus kell 11.50.

Erakordne vahejuhtum pani kihama kogu Rootsi ning sündmuskohal käis isiklikult peaminister Stefan Löfven. Ta tõdes, et paljudel Rootsi tulnutel on traumaatilised kogemused ning lihtsad vastused, kuidas neid inimesi kohelda, paraku puuduvad. Peaminister lubas, et politsei saab korra tagamiseks jõudu ja vahendeid juurde.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (36)

A.H. 28. jaanuar 2016 23:49
Rootsi valitsus muidugu süüdi, keegi ei eita. KUID, ohver ronis ISE, VABATAHTLIKULT pabulassaasta abistama , sega lolli heategija ja Rootsi valitsuse süü on 50:50. Nüüd sai siis oma honorari kätte heategude eest.
arvaja 28. jaanuar 2016 22:10
Kahtlemata on Rootsi poliitika selles süüd, aga samapalju on süüdi ka pere.
to arvaja 29. jaanuar 2016 17:32
Milles seisneb perekonna süü??
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS