Võimalusel lükake oma käigud edasi, kuni olukord on stabiliseerunud – teatas mupo liikumisolude kohta Tallinna süda- ja kesklinnas. Ei, tegu pole maavärina, vulkaanipurske ega ammugi mitte sõjaga, vaid kõigest sulailma saabumisega. Kuna sula ja miinuskraadide vaheldumine ei saa talvisel ajal kellelegi üllatuseks olla, siis peaks nii lumerookijate, libedatõrjujate kui ka nende töö kvaliteedi üle järele valvavate linnaametnike arsenalis olema piisavalt oskusi ja vahendeid, et olukord kõikjal linnas kontrolli all hoida.

Kas paneme nüüd koolid, kinod ja teatrid kinni ega lase turiste enam vanalinna? Evakueerime kesklinna, nagu Savisaar kavandas evakueerida Lasnamäe veerand sajandit tagasi, kui küttekriisi tõttu kortermajad külmaks jäid?

Kui mupo kujutab Tallinna kesklinna rindepiirkonnana, kuhu inimesel asja pole, kuni sula jääst ja lumest võitu saab, siis tähendab see, et linnavõimud on kaosele ja  kellegi tegemata tööle alla jäänud. Mupo töö aga pole mitte sula ajal kokku lugeda, mitut autot katuselt kukkuv jääpurikas mõlkis, vaid torkida tagant majaomanikke ja kinnisvarahaldajaid, et need katused lumest ja räästad purikatest puhtaks lööksid.

Muidugi tuleb sula kõigile teedele korraga ning teehooldusmasinaid ja töökäsi ei jätku. Kui aga kõik maanteekraavid on täis teelt välja libisenud busse, veokeid, politsei-, pääste- ja kiirabiautosid, siis kas poleks maanteeameti poolt ausam autodele läbimatud või ohtlikud teelõigud kinni panna, mitte pelgalt hoiatada seadusvastase libeduse eest? Maanteeamet on küll rääkinud andestavatest teedest, mis juhtimisvea puhul säästvat autosid rängematest tagajärgedest, kuid just praeguse libedaga avaldub hoopis nn tapjakraavide tõeline olemus. Kui muidu piirduks teeäärsesse lumevalli libisemine autojuhile ehk vaid ehmatusega, siis järsk ja sügav tapjakraav olematu perveta tee kõrval keerab sõiduki ilma igasuguse andestuseta külili või suisa katusele.

Kui linnas ei tohi mõrvarpurikate tõttu jalgsi käia ning kui tee on liiga libe, et sellel autoga sõita kõlbaks, on mõistlik kodus istuda. Kas aeg on tõesti küps, et  sula ees käed üles tõsta ja sisse seada eriolukord?

Jaga artiklit

11 kommentaari

H
hämmastav  /   13:45, 28. jaan 2016
pealkiri on harjutamaks meid mõttega et tallinn pole enam "eesti" koosseisus ei tea miks siis tallinnast veel riigimakse korjatakse
J
Juhan  /   08:47, 28. jaan 2016
Kummaline, miks keegi ei ühine Tallinna kirumisega. Trollid, marss tööle.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis