(MATI HIIS)

Eelmisel nädalal pani Tabasalu kooli juhtkond end kentsakasse olukorda – kooli üliinnukas direktriss saatis õpetajatele meilid, milles palus õpilasi pikemalt klassis hoida, et lapsed ja müra külla tulnud haridusministrit ei segaks. Kuuldes lapsevanemate pahameelest sellise korralduse üle, pidi minister Ligi küsima: „Keegi tegi nalja? Kas järgmine mõte on fassaadide ja puude värvimine?"

Paraku on asi naljast kaugel. Kui palju on meil selliseid Potjomkini külavanemaid avalikus sektoris tegelikult? Ja kas ei või mõni absurdsetest „kommunikatsioonivigadest", nagu puudega laste vanematele poolkogemata hiidarvete esitamine, olla alguse saanud just sellistest aktivistidest, kes püüavad suurtele ülemustele iga hinna eest ilustatud pilti näidata?

Kaasmaalaste loodud idufirmaime TransferWise'i personaliarhitekti sõnul on töötajate eksimusi vaja „tähistada" – neist räägitakse avalikult ja kogu meeskonna ees. Võib-olla ei teeks sellise töökultuuri juurutamine paha avalikuski sektoris, kus läbipaistvus kõiges peaks nagunii olema üks olulisem eesmärk.

Ehk ei kasvaks siis väikestest eksimustest suured jamad. Rääkimata sellest, et kaoks vajadus häbeneda tavalist elu. See tähendaks sedagi, et ka juhid peaksid teiste eksimusi mõistma ja enda vigu tunnistama. Kuid kas nad on selleks valmis? Viimase aja näidetel – ei ole.

Jaga artiklit

4 kommentaari

H
Heidrich.  /   11:26, 28. jaan 2016
Vastik, igas kollektiivis on selliseid. Poss tuleb, peremees ütles, ülemus ei lubanud. Värdjad, inimesel ei ole peremeest!
D
Direktor  /   23:36, 27. jaan 2016
See p...e lakkumise ja pugemise kultus sai alguse Eesti taasiseseisvumisega. Nimelt juba siis hakati olulist kaadrit paigutama võtmekohtadele erakondliku kasusaamise huvides. Ja jällegi oli esirinnas IRL. Paljud Laari kursavennad paidutati direktoriteks ja ajaoll õpetajateks. Nende kaudu oli võimalik koolides teha õiget ajupesu ja ideoloogiat ja kasvatada endale valijaskonda. Sellest saati, kui direktoreid pannakse paika omavalitsuste või riigi poolt, ongi sinna sattunud sellised pugejad. Neid on terve riik täis, häbiks kõigile. Varem valisid ikka kooli õpetajad endaöe ärksamatest kollegidest juhi, keda usaldasid ja austasid. Hiljem panid vanad kommunistid ja kameeleonid oma poisid pukki.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis