Maailm

Inglismaa linnas tähistab punane uks varjupaigataotlejat (7)

Toimetas Taavi Teder, 2. veebruar 2016 08:10
Foto: PHIL NOBLE
Inglismaal Middlesbrough’is usuvad varjupaigataotlejad, et nad on lihtsaks sihtmärgiks rassistlikele kuritegudele, kuna enamik neist on paigutatud punaste ustega majadesse.

Varjupaigataotlejate kirjeldusel loobiti nende akende pihta mune ja kive ning uksi määriti koerte väljaheidetega, raporteerib Times.

Middlesbrough’is asuvate majade haldaja on G4S’i alltöövõtja Joumast. Afganistanist pärit Ahmad Zubair sõnas Timesile, et ta värvis esiukse valgeks, et lõppeks see vihane käitumine, kuid Joumasti töötaja värvis ukse uuesti punaseks, viidates maja omaniku eeskirjadele.

Times tuvastas, et Joumasti omatud 168st majast olid 155 punased uksed. Jomasti omanik ja tegevdirektor Stuart Monk sõnas, et värvi osteti hulgi kõigi majade tarbeks.

Pärast uudisloo ilmumist Timesi esikaanele sõnas G4S’i pressiesindaja, et alltöövõtja värvib uksed üle. Jomasti esindaja sõnas omakorda, et naeruväärne on süüdistada neid meelega diskrimineerimises.

Suurbritanniat pole tabanud suur migrantide laine, nagu mõnda teist Euroopa riiki, kuid avalikkuse mure immigratsiooni osas on suur ja pinged on tõusnud kommuunides, kus migrantide osakaal on kõrge.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee