Eesti uudised

Repinski kutsus Rõivast Ida-Virumaale vaatama, kuidas inimesed elavad (30)

Õhtuleht.ee, 27. jaanuar 2016 15:54
Viru Keemia Grupp Foto: Stanislav Moškov
Tänases riigikogu infotunnis uuris keskerakondlasest riigikogulane Martin Repinski peaministrilt Taavi Rõivaselt, mis plaan on valitsusel Ida-Virumaa kriisiga toime tulemiseks ja kutsus Rõivast paariks päevaks Ida-Virumaale vaatama, kuidas inimesed elavad.

Repinski tõi esile keerulise olukorra Ida-Virumaal, alustades kütteta jäänud majadest ning eriti veel rõhutades tööpuuduse järsku suurenemist. Ta soovis peaministrilt teada, mida on valitsus teinud või teeb probleemide lahendamiseks.

Samal teemal

"Kindlasti on näiteks VKG koondamised seotud naftahinnaga. Õnneks või kahjuks ei saa te naftahinda mõjutada. Aga samas, küsimus on selles, kas me peame tulevikus samamoodi nagu minevikus loobuma võimalustest – näiteks seesama Nord Stream, millest on juba tuhat korda räägitud, seesama transiit, needsamad Vene turistid, kellest me loobume käibemaksu tõusu tõttu. Või on teil ikkagi mingi teine plaan?" uuris Repinski.

Rõivas rõhutas, et igasse koondamisse, kus paljud inimesed töö kaotavad, tuleb suhtuda väga tõsiselt. "Riik on esimestest hetketest alates, kui meile see info saabus, väga aktiivselt kaasa mõelnud, kuidas leida inimestele uued töökohad," selgitas peaminister.

Rõivase sõnul kohtus majandus- ja taristuminister Kristel Michal VKG-s inimestega, kelle kaudu on valitsus saanud detailse ülevaate sellest, mis täpselt on toimunud. Lisaks on juba olnud ka mitmed kohtumised töötukassa ja Viru Keemia Grupi töötajate vahel.

Viru Keemia Grupp (VKG) teatas ülemöödunud nädalal kavatsusest sulgeda vanad Kiviter-tüüpi õlivabrikud ja kontsernist on kadumas ligi 500 töökohta. See suurendab plahvatuslikult tööpuudust Ida-Virumaal, kus juba enne VKG koondamisteadet oli ilma tööta iga kümnes inimene.

17. jaanuaril kajastas koondamisi ka "Aktuaalne kaamera". Ajakirjanikuga rääkinud kohtlajärvelased süüdistasid töökohtade kadumises peamiselt riiki ja valitsust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee