Laevakaitsjad enne kohtuistungit, kus nad mõisteti viieks aastaks vangi. (Alar Truu)

27. jaanuaril esitasid laevakaitsjate advokaadid Manoj Joy ITFst (Rahvusvahelise Transporditöötajate Föderatsioon) ja Muthusamy Madurai kohtusse avaldused jaanuaris tehtud kohtuotsuse edasikaebamiseks ja meeste kautsjoni vastu vabastamiseks.

Viimati kohtus Muthusamy laevakaitsjatega 19. jaanuaril, kui võeti avaldustele laevakaitsjate allkirjad. Suhtluses advokaadiga on laevakaitsjad otsustanud, et kautsjonit tuleb taotleda esimesel võimalusel.

"Advokaatide sõnul määratakse eeldatavasti kuu aja jooksul kindlaks kohtuistungi aeg, kus arutatakse kautsjoni vastu vabastamise küsimust," vahendavad laevakaitsjate lähedased.
India Tamil Nadu osariigi politsei pidas 2013. aasta 18. oktoobril kinni piraaditõrjelaeva Seaman Guard Ohio 35 meeskonnaliiget, kelle seas on ka 14 Eesti kodanikku. Lisaks kuulus laeva meeskonda India, Suurbritannia ja Ukraina kodanikke.

2014. aasta detsembris esitati meeskonnale süüdistus ebaseaduslikus kütuse tankimises, ebaseaduslikus relvade käitlemises ja ebaseaduslikus territoriaalvetesse sisenemises.
Laevakaitsjate süüasja arutamine läbis mitu kohtuastet.

Tänavu juuli keskel saatis India ülemkohus süüasja arutamiseks tagasi Tuticorini kohtusse, määrates protsessi pikkuseks kuus kuud. Kokku oli kohtu all 35 laevakaitsjat, lisaks veel mõned teised sama süüasjaga seotud inimesed.

Kohtuotsus kuulutati välja 11. jaanuaril Tuticorini kohtumajas, kus meestele mõisteti viieaastane vanglakaristus.

Jaga artiklit

6 kommentaari

Ò
Òige otsus  /   23:48, 27. jaan 2016
Kui Sa sùùdi pole siis ära terroristide ròòmuks ja nòudmisel olematut sùùd omaks vòta . Nii säilib Sinu austus iseenda vastu ja teiste inimeste , s.h. mereröövleid kaitsva India "kohtu" austus Sinu vastu , isegi kui sealsed "kohtunikud" seda välja ei näita .
L
lõbusad poisid  /   20:28, 27. jaan 2016
pole neil häda miskit,küll nad enne presidendi"valimist" koju saavad.
Uskuge mind,praegu pole veel aeg küps.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis