2
fotot
Donald Trump (Reuters / Scanpix)

USA presidendikandidaat Donald Trump kavatseb boikoteerida vabariiklaste finaaldebatti telekanalis Fox News.

Vabariiklaste esinumber Donald Trump süüdistas Fox Newsi teledebati moderaatorit Megyn Kellyt "kergekaalulisuses". Trumpi ootamatu samm andis tõuke tema lähimale rivaalile, vabariiklasest senaatorile Ted Cruzile kutsuda Trump välja mees mehe vastu, vahendas BBC.

Trumpi kampaania juht Corey Lewandowski teatas otsusest teisipäeva õhtul, vaid 48 tundi enne debatti. "Meil on siin, Iowas, üritus suurendada raha vigastatud sõjameeste heaks," kõneles Lewandowski, "ning Fox saab 24 miljoni vaataja asemel tõenäoliselt kaks miljonit."

Enne seda oli toimunud pressikonverents, kus Trump ründas Megyn Kellyt, et ta olevat temaga mängelnud. "Nad ei saa minuga mängida nagu nad mängivad mõne teisega. Olgu neil nende debatt ja vaatame, mis nad reitingutega teevad," kõneles Trump.

Teleajakirjanik Kelly ütles omalt poolt, et debatt toimub igal juhul, kas Trump osaleb selles või mitte. Fox Newsist öeldi, et Donald Trump on endiselt teretulnud teledebatis osalema ning teda koheldakse kenasti, kuid ei saa lubada, et ta dikteerib moderaatoreid või küsimusi.

New Yorgi kinnisvaramogul Donald Trump, kes on tihedas konkurentsis Ted Cruziga, on kogunud meedia tähelepanu provotseerivate aktsioonide ja teadetega. Näiteks on ta teinud üleskutse keelustada ajutiselt moslemitele USAsse sisenemine.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis