Maailm

Moskva süüdistab Berliini 13aastase tüdruku vägistamise mahavaikimise pärast (43)

Õhtuleht.ee, 27. jaanuar 2016 11:01
Venemaa välisminister Sergei Lavrov pressikonverentsil 26. jaanuaril 2015.Foto: Reuters / Scanpix
Saksamaa ja Venemaa vahel on puhkenud diplomaatiline nägelemine Vene päritolu teismelise tüdruku pärast. Väidetavalt röövisid tüdruku araablasevälimusega mehed ning vägistasid teda korduvalt mitmeid tunde.

Vene välisminister Sergei Lavrov süüdistas eile oma pressikonverentsil Saksamaad, kes "koduse poliitika tõttu varjab tegelikkust poliitiliselt laitmatul viisil". Lavrov avaldas ühtlasi lootust, et "sellised juhtumid nagu Lisaga, enam ei kordu" ja lisas, et "on täiesti selge, et tüdruk ei olnud vabatahtlikult 30 tundi kadunud", vahendas The Local.

Samal teemal

Jutt on 13aastasest vene immigrantide perest pärit Lisast, kes rööviti Berliinis 11. jaanuaril araablasevälimusega meeste poolt ning teda vägistati korduvalt 30 tunni vältel.
Berliini politsei on seda versiooni raevukalt eitanud väites, et kui tüdruk lühikeseks ajaks kaotsi läks, tundus iga seksuaalkontakt olema toimunud vastastikusel nõusolekul. Politsei on teatanud, et nad ei anna rohkem teavet austusest tüdruku ja tema perekonna privaatsuse vastu.

Juhtumit uurib praegu Berliini prokuratuur.

Lisa vägistamine on mitmel pool Saksamaal toonud tänavaile protestima Vene immigrante. Berliinis liidukantsler Angela Merkeli kabineti ette kogunes ligikaudu 700 demonstranti, kelle seas oli nii venelasi kui ka islamivastase rühmitise Pegida liikmeid. Kanti loosungeid sõnumitega "Me oleme pagulaste vastu" ja "Lisa, me oleme sinuga".

Enamus vene immigrante, kellest ligikaudu kaks miljonit tuli N Liidust pärast külma sõja lõppu, elavad riigi lõunaosas. Need on Venemaa sakslased, kes 1945. aastast asustati ümber Ida-Euroopasse ning moodustavad praegu Saksamaa suurima immigrantiderühma.

Vene immigrantide raev puhkes Saksamaal pärast Lisa tädi esinemist Vene televisioonis Pervõi Kanalis, kus ta Lisa juhtumist rääkis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee