Foto: Anni Õnneleid
Õhtuleht.ee 26. jaanuar 2016 18:21
Täna õhtupoolikul süttis Otepääl hotelli Bernhard hoone. Tulekahju avastamise ajal ulatusid leegid hoonest välja. Päästjad kaitsesid süttimise eest lähedal asuvaid elumaju ning hotellihoone katlamajas olevaid kütusemahuteid. Inimesed õnnetuses viga ei saanud. Hotell on tulekahju tagajärjel suuremas osas hävinud.

26. jaanuaril kell 17.14 teatati, et Valgamaal Otepää linnas Kolga teel põleb hoone. Juba teatamise ajal ulatus kahjutuli hoonest välja. Kohale saabunud päästjad selgitasid, et lahtiste leekidega põleb spahotelli Bernhard kahekorruselise hoone puitkarkassist osa.

Tule leviku hoidsid päästjad ära lähedal asuvatele elumajadele ning hoone katlamajas olevatele kütusemahutitele. Hotellitöötaja kinnitusel oli maja tulekahju puhkemise ajal tühi ning esialgsetel andmetel inimesed tulekahjus viga ei ole saanud. Üks Otepää päästja sai päästetöödel põlengusuitsu sisse hingamisest mürgituse ning kiirabi viis mehe tervisekontrolliks haiglasse.

Päästetöödel osalesid päästjad Otepää, Elva, Antsla, ja Tõrva päästekomandost ning kutselistele olid abiks Rõngu vabatahtlikud päästjad. Päästetöid juhtisid Võru ja Tartu vanemoperatiivkorrapidajad.

 Tulekahju levik piirati kella 21.30 paiku. Järelkustutustööd kestavad.
Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Samal teemal

Kommentaarid  (60)

põle kua sääl hulka aiga käind 27. jaanuar 2016 11:26
kas sii see koht kus kunagi olli Nõuka aig sii OTEPÄÄ illus restorani kus sai kõvasti kärakat pandud ja ... oi,oi aga sii olli juskui Pühajärve ääres kui ma kaineks sain,no nii ma viil mäletasi ... kes tiab ja selgitab seda kohta.
hm 27. jaanuar 2016 10:43
kindlustus maksab sulle pikahambaga aasta paari pärast võibolla 60% väärtusest. Eriline mote on panna tuli otsa korras ja toimivale spale, lootes mingit hetk saada kindlustust.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS