Viisakaks kooseksisteerimiseks kitsastes oludes peavad saatusekaaslased kokku leppima ja kinni pidama rangest etiketist, et olukorrast võimalikult väikeste füüsiliste ja vaimsete kadudega väljuda.

Ühissõidukites pole viisakas haiseda, haliseda ega möliseda. Neid tegevusi vältides muutub kaaskulgemine soovitud eesmärgi poole suisa naudinguks! Individualism (igaühel on oma tee) ja kollektivism (teel ollakse üheskoos) sulanduvad hunnituks inimlikkust ülistavaks sümbioosiks.

Kui bussis, trollis, trammis ja (eriti pikemat vahemaad läbivas) rongis, samuti enamikes liftides kohtab säärast ühistranspordinirvaanat meeldivalt sageli, siis ühe ühissõiduki etikett on Eestis lootusetult käest ära.

Eskalaatoritel käitutakse barbarite kombel. Eelkõige väljendub see laiutamises ja tolgendamises. Esimest tehakse sõitval trepil, teist selle emmas-kummas otsas. Nõnda tekitatakse ummikuid, milles akumuleeruv frustratsioon kandub edasi teistesse ühissõidukitesse ja vähendab Eesti õnnekoefitsienti.

Lepime kokku, et eskalaatoritel seisame paremal pool ja jätame vasaku serva kiirustavatele kaaskodanikele möödumiseks. Ning sõidu eel ega järel ei tolgenda ega töllerda, vaid liigume liikuvast trepist eeskuju võttes konkreetselt ja peatumatult.

Jaga artiklit

7 kommentaari

P
pangalaktiline kuristusklõmakas  /   13:46, 27. jaan 2016
Või temal on kiire, tule siis kodunt varem välja tarkpea. Eskalaatoril ei joosta ega trügita, mis pole ka harilikul trepil lubatud seades nii ohtu kaaskodanikud.
E
eeh  /   01:15, 27. jaan 2016
jätame vasaku serva kiirustavatele kaaskodanikele möödumiseks"
Esalaatoril ei tohiks kolada ja ka "mööduda" eesseisjast, sest nii võib teist inimest tõugata, ta kukub või kukutab ka teisi ja siis....teate, kuidas tuleb inimeselt skalp maha, kui tema juuksed satuvad eskalaatori "kammide" vahele....

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis