Eesti uudised

Olenemata libedatest teedest on hommik traumapunktide jaoks olnud väga rahulik (1)

Õhtuleht.ee, 26. jaanuar 2016 13:07
Foto: TEET MALSROOS
Olenemata vihmasest ilmast, mis koos lumega muudab teed kohati ebameeldivalt libedateks, ei ole Lääne-Tallinna keskhaigla kommunikatsioonijuhi sõnul olukord praegu väga hull - täna hommikul nende poole seoses libisemise ja kukkumisega keegi ei pöördunud.

Lääne-Tallina keskhaigla kommunikatsioonispetsialist Liisa Suba sõnas Õhtulehele, et täna hommikul keegi seoses kukkumisega erakorralise meditsiini abi ei vajanud. "Ilm on küll väga ebameeldiv ja märg, aga õnneks on temperatuur praegu plussis ja ei ole veel tekkinud jääd, mis muudaks jalgsi liikumise väga ohtlikuks," sõnas ta.

Ka Ida-Tallinna Keskhaiglas on hommik möödunud rahulikult. "Tänane hommik alates kell 7.00-11.00 on olnud ITK erakorralise meditsiini osakonnas äärmiselt rahulik. Sel ajavahemikul käis vaid 4 patsienti," sõnas Ida-Tallinna keskhaigla kommunikatsioonispetsialist Kadri Penjam.

Munitsipaalpolitsei ameti korrapidajale helistas murelik meesterahvas, kes palus kõigil tallinlastel, kel vähegi võimalik, püsida kodus. Munitsipaalpolitsei amet nõustus kodanikuga ja kordas: libedatel tänavatel liigeldes tuleb olla eriti ettevaatlik ja võimaluse korral lükata oma käigud edasi seni, kuni olukord on stabiliseerunud.

MUPO hoiatab, et kõnniteed on sulailma ja vihma tõttu muutunud äärmiselt libedateks ning katustelt võib alla sadada paakunud lumeklompe ja sulalund. Eriti ohtlik on olukord kitsastel vanalinna tänavatel ning kohtades, kus lumi on koristamata jäetud ja sisse on sõtkutud jalakäijate teerajad.

MUPO palub kõikidel inimestel, kes linnas liiklevad, olla eriliselt ettevaatlikud. Vältida tuleks katuseräästa all kõndimist ja pigem hoiduda võimalikult seina lähedale, sest katuselt kukkuv jää või lumi põrkab tänava keskele.