MigrandidFoto: AFP / Scanpix
Õhtuleht.ee 26. jaanuar 2016 10:59
Venemaal anti käsk paigutada Murmanski oblastis Soome sõita soovivad varjupaigataotlejad piiri lähistel asuva Kantalahti (Kandalakša) hotellidesse. Kõigile kohta ei jätku ning osa lõunamaa mehi leiavad põhjamaa külma eest varju vaid autodes.

Varem ootasid varjupaigataotlejad Soome pääsu Salla piiripunkti viiva tee lähistel Alakurttis. Pärast seda, kui üle-eelmisel pühapäeval indialane autos suri, andsid Vene võimud käsu paigutada inimesed Valge mere rannikul asuva väikelinna Kantalahti hotellidesse, kirjutas Helsingin Sanomat.

Migrante kõik hotellid vastu ei võta ning need, mis võtavad, on puupüsti rahvast täis. Ühes toas elab kuni kaheksa inimest. Piiri poole võivad nad hakata liikuma siis, kui ametnikud loa annavad.

Need, kel hotelli jaoks raha või seal kohti ei jätku, peavad siiski autos ööbima. Varjupaigataotlejad on ostnud omale autod, et piiri ületada.

Ühe Kantalahti hotelli ees elabki vanas Ladas kamp aafriklasi. Auto mootor töötab kogu aeg, sest muidu hakkaks külm.

30aastane Elevandiluuranniku mees, kes on Venemaal elanud juba kolm aastat, ütles, et hotelli jaoks neil enam raha ei ole ning seda ei jätku enam ka toidu jaoks. Aafriklase viisa on ammu aegunud ning Venemaa saadab ta maalt välja. Mees ütles, et Venemaal pole tal mingeid võimalusi, aga Soomes saaks ta õppida ja töötada.