Maailm

Venemaa Kantalahti hotellid kubisevad Soome pürgijatest, paljud ööbivad autodes (28)

Õhtuleht.ee, 26. jaanuar 2016 10:59
MigrandidFoto: AFP / Scanpix
Venemaal anti käsk paigutada Murmanski oblastis Soome sõita soovivad varjupaigataotlejad piiri lähistel asuva Kantalahti (Kandalakša) hotellidesse. Kõigile kohta ei jätku ning osa lõunamaa mehi leiavad põhjamaa külma eest varju vaid autodes.

Varem ootasid varjupaigataotlejad Soome pääsu Salla piiripunkti viiva tee lähistel Alakurttis. Pärast seda, kui üle-eelmisel pühapäeval indialane autos suri, andsid Vene võimud käsu paigutada inimesed Valge mere rannikul asuva väikelinna Kantalahti hotellidesse, kirjutas Helsingin Sanomat.

Migrante kõik hotellid vastu ei võta ning need, mis võtavad, on puupüsti rahvast täis. Ühes toas elab kuni kaheksa inimest. Piiri poole võivad nad hakata liikuma siis, kui ametnikud loa annavad.

Samal teemal

Need, kel hotelli jaoks raha või seal kohti ei jätku, peavad siiski autos ööbima. Varjupaigataotlejad on ostnud omale autod, et piiri ületada.

Ühe Kantalahti hotelli ees elabki vanas Ladas kamp aafriklasi. Auto mootor töötab kogu aeg, sest muidu hakkaks külm.

30aastane Elevandiluuranniku mees, kes on Venemaal elanud juba kolm aastat, ütles, et hotelli jaoks neil enam raha ei ole ning seda ei jätku enam ka toidu jaoks. Aafriklase viisa on ammu aegunud ning Venemaa saadab ta maalt välja. Mees ütles, et Venemaal pole tal mingeid võimalusi, aga Soomes saaks ta õppida ja töötada.

Samal teemal

28.01.2016
Rootsi kavatseb maalt välja saata kuni 80 000 migranti
08.01.2016
SOOME POLITSEI: iraaklased kavandasid Helsingis naiste ahistamist
23.12.2015
Varjupaigataotlejad lahkuvad Soomest
09.11.2015
Norra saadab Venemaalt saabunud afgaanid otse Kabuli