Eesti uudised

Marek Strandberg: "Hea peaminister, vana puu peeretus ei ole ohtlik!" (27)

Teet Teder, 26. jaanuar 2016, 06:00
HAKKURIST LÄBI JA ELEKTRIKS: Valitsus tahab Narva elektrijaamades hakata massiivselt puitu põletama – ligi kolmandiku kogu tänasest raiemahust. Kui 2011. ja 2012. aastal suures mahus puid põletati, tõusid küttepuu hinnad tavatarbijatele nii, et tuba oli vaat et odavam kütta õliradiaatoritega kui halupuudega.Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees
Valitsuse otsus lubada Eesti Energia põlevkivielektrijaamades suures mahus puidu põletamist ja peaminister Taavi Rõivase seisukoht, et vana mets ongi reostaja, hämmastab looduskaitsjaid. Usutakse, et otsuse taga on metsamajandajate osav lobitöö.

Auvere, Estonia ja Balti põlevkivielektrijaamas kavandatakse kolme teravatt-tunnise aastamahuga taastuvenergia tootmist. See tähendab, et ahju tuleb ajada 4,3 miljonit tihumeetrit puitu aastas. Praegu raiutakse Eestis aastas kokku ligi 10 miljonit tihumeetrit.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

27 KOMMENTAARI

l
Lauri 27. jaanuar 2016, 03:30
Strandberg! Ten points. Nii lolli juttu nagu seda räägivad valitsuse kaudu teatud ringkonnad ei saa aktsepteerida. Eesti mets ei ole ahju ajamiseks se...
(loe edasi)
t
Täna kuulasin raadiost teadur Tulluse juttu...... 26. jaanuar 2016, 23:10
Kas tõesti pole veel aru saadud, et see teadur Tullus on kinni makstud marionett, Ajab teine mitmed aastad segast. Kusjuures ainult ühes suunas," suured puud ei aita süsinikku siduda, või siis 14 000 000M3 aastas raiemahtu?????
Loe kõiki (27)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee