(JOHN MOORE)

Õhtuleht kirjutas 25. jaanuari juhtkirjas „Hambutu rahvaga uus põhjamaa?" hambaravi kallidusest, mistõttu võivad paljud inimesed isegi hambaravihüvitise taastamisel vajalikust hambaravist ilma jääda. Kommentaariumis jagasid lugejad isiklikke kogemusi hambaraviteenuste kättesaadavuse kohta.

Miinimumpalgaga vedasin lapse ülikoolist läbi koos õppelaenuga. Nüüd sain lõpuks minna hambaarstile. Ülemine osa võeti puhtaks, parandada polnud midagi. Protees oli üle 500 euro. Kui hamba parandamine läheb maksma 80–90 eurot, siis lihtsalt neelad valuvaigisteid, kuni hammas ükskord valutamise jätab. Ja sedasi ongi tulemuseks hambutud näod 40–50aastastel muidu korralikel inimestel.

**

Mõnel minu tutvusringkonna noorel naisel on raha, et omale kunstküüsi ja kunstripsmeid paigaldada, nende hoolduse eest maksta ja muid täiesti mõttetuid iluteenuseid tarbida, kuid hambaarsti jaoks raha neil napib. Paraku on üks grupp inimesi just sellised.

**

Linnas, kus elan, on viimane aeg hambaarstile kell 18. Kahjuks töötan ma 19ni. Ma ei saa sinna ei enne tööd, lõuna ajal ega pärast tööd. Aeg tuleb kinni panna kuskil 1,5 kuud ette. Vaba päeva ma ei taha võtta ja muul ajal ei pääse löögile. Linnas on väga palju hambaarste ja ikka ei saa sobivat aega. Mõni arst võiks töötada näiteks kord nädalas ka 21ni.

**

Selleks pole vaja mingi tarkpea olla, et käia mingi aja tagant lihtsalt kontrollis. Siis saab ka võimaliku tekkinud hambaaugu kohe parandatud, mis tuleb ju palju odavam kui lasta neid palju tekkida. Sel juhul on muidugi kallis neid kõiki korraga ravida.

Jaga artiklit

54 kommentaari

E
ei te mis teha  /   17:36, 29. jaan 2016
Vene ajal tõmmati mitu purihammast välja,mida praegusel ajal oleks saanud parandada.lasin siis silla panna ja see peal olnud a 20 a,nüüd tunnen et nagu oleks seal alll olevad hambad hakanud tundlikuks muutuma ja veidi valus peale hammustada.See on nelja hambakrooniga sild,mis maksis krooni ajal 5000 kr.Nüüd hirm suur,kui seal alla enam hambad vastu ei pea ja tuleb midagi muud teha siis läheb mega kalliks. Ilmselt implantaat aga selle jaoks annab raha koguda.Nii,et pole alati süüdi küpsised ja lohakus,olen korralik arsti käija, aga ikka jama.Paljudel hammastel olid hõbeplommid,mis kõik ümber vahetatud aga need tegid hamba väga pudedaks.Vene ajal keerati hambad tuksi.
G
G  /   17:44, 26. jaan 2016
Vastuseks artikli viimasele arvamusele: Käisin juureravis ühe arsti juures, ta ütles, et mul on lisaks sellele juureravile veel kolm auku!! Läksin pärast teise arsti juurde, tema ütles, et pole ühtki auku. Ma ütlesin ka, et mulle eelmine arst ütles, et mul on kolm auku, kuid isegi see viimane arst ei teadnud, mis auke see eelmine arst siis ometigi mõtles. Eelnevalt olen ka aastas korra kontrollis käinud ja pole midagi olnud. Seega olenevalt arstist on sul kas mitu auku või kõik korras.
"Selleks pole vaja mingi tarkpea olla, et käia mingi aja tagant lihtsalt kontrollis. Siis saab ka võimaliku tekkinud hambaaugu kohe parandatud, mis tuleb ju palju odavam kui lasta neid palju tekkida. Sel juhul on muidugi kallis neid kõiki korraga ravida."

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis