Jälle on kätte jõudnud aeg, mida heameelega väldiksid kõik linnaametnikud. Lumekoristuse aeg, kui taevast langeb tänavakatet palju rohkem, kui seda mõni nädal tagasi igatseda julgeti. Eks nad jõudumööda väldivadki. Raporteerivad keset sooja sügist, et linn on lumekoristuseks valmis. Toovad kogu oma raskerelvastuse Kadrioru staadioni parkimisplatsile nagu vaikses lootuses, et masinad ise kogu töö ära teevad.

Eks vaadake sama parkimisplatsi praegu. Vähemalt paar päeva tagasi valitses seal  neitsilik Antarktika. Ainult jääkarud on veel puudu.

Kõige kurvem on asja juures see, et põhimõtteline defloratsioon on tegemata kogu linna lumikattelt. Isegi südalinnas jääb ajuti mulje, et seal pole labidat kõigutanud keegi. Rääkimata sellest, et diislikütust oleks keegi nii jabura töö peale kulutanud. Ilmselt on keegi kuskil jõudnud õigele otsusele, et miks kulutada raha lumeveole, kui see kunagi iseenesest kindlasti ära kaob.

Või nagu ütles kuskil lehes välimuse järgi esimesed pikad püksid jalga saanud linnaametnik, et olukord talvises pealinnas ei saa ega peagi olema kui suvel. Talve ja lumega tuleb harjuda, seltsimehed...

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis