Eesti uudised

Uuri, mis teeb Pipedrive'ist, Statoilist, Ahhaast ja PricewaterhouseCoopersist unistuste tööandja! 

Õhtuleht.ee, 25. jaanuar 2016 16:01
PipedriveFoto: Vallo Kruuser/Delfi/Eesti Ajalehed/Elvis
Konkursi Eesti Unistuste Tööandja žürii valis välja neli parimat, kelleks osutusid Pipedrive, Statoil Eesti, Teaduskeskus AHHAA ja PricewaterhouseCoopers.

Konkursi algataja Anu-Mall Naaritsa sõnul on kõik finaali pääsenud organisatsioonid (üks mittetulundussektori võitjana ning kolm eraettevõte kategooria parimat) väga sihikindlad oma töötajatesse panustajad, mis muudab nad tööjõuturul väga atraktiivseks.

Konkursi finaali valitutele on omane kaasata organisatsiooni arengusse võrdselt nii juhatus, nõukogu kui iga väiksemagi rolliga töötaja. Nad maksavad alati õigeaegselt korralikku palka ja pakuvad lisatasu teenimise võimalusi. Nad pakuvad ausat ja lõpuni läbipaistvat palga kujunemise, töökoormuse ja karjääri tegemise infot, mis tagab kõrge motiveerituse.

Nad korraldavad ühist tööd ja puhkust selliselt, et see sulataks inimesi kokku ja tekitaks tugeva meeskonnavaimu nii tööl kui ka tööväliselt.

Nad toetavad töötajate eraelu ja isiklikku arengut, võimaldades palgalisi vabu päevi, tööreise, paindlikku töölkäimise graafikut ja tööd kodukontorist.

Osa finalistidest nagu näiteks Ahhaa ja Pipedrive julgustavad oma töötajaid tööle kaasa võtma ka lapsi ja koduloomi ning on jõuliselt ja teadlikult arendamas multikultuurset töökeskkonda, kaasates inimesi eri riikidest ja eri keeltest.

„Näiteks üks finalistidest, PricewaterhouseCoopers, toetab kõige kiiremal tööperioodil töötajaid tasuta massaaži, tasuta puuviljade ja spordiklubi paketiga."

Pipedrive, mis tegutseb müügitarkvara arendajana väga kitsas nišis ega oma laia kuulsust, on koht, kust inimesed ei lahku ja kuhu kutsutakse sõpru.

Firma idee on pakkuda vingeimat töökohta multikultuurses kollektiivis koos suure eduloo kujundamise ambitsiooni ja pideva reisimisvõimalusega," ütles Naarits. „Ja see ka töötab, sest noored tahavadki just seda!"

Unistuste Tööandja 2016 kuulutatakse välja eeloleval neljapäeval samanimelisel konverentsil Mektorys. Konkursi žürisse kuuluvad Lauri Tabur (tänane Pindi Kinnisvara AS tegevjuht, „Unistuste tööandja 2013" võitja Sisekaitseakadeemia rektorina), Anneli Ohvril (EV 100 turundus- ja kommunikatsioonijuht), Häli Mändmaa (LHV Pank AS personalijuht, „Unistuste tööandja 2014"), Ene Olle (PARE tegevjuht), Renita Käsper (CV Keskuse värbamisosakonna juht).