Sisserännanud SitsiiliasFoto: Reuters / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 25. jaanuar 2016 15:07
Sel aastal peaks Eestisse Euroopa Liidu kava raames jõudma Itaaliast ja Kreekast ligi 220 pagulast, kuid siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonnajuht Ruth Annus märkis riigikogu konverentsisaalis toimunud arutelul, et Itaalia on seni pakkunud Eestile kaheksat põgenikku, kuid pole esitanud nende kohta ammendavaid andmeid, mistõttu protsess venib.

Annus rõhutas, et Eesti pole esimese kaheksa põgeniku vastuvõtmisest mitte keeldunud, vaid palunud andmeid täpsustada, kirjutas ERRi uudisteportaal. "Tegelikkuses on olukord selline, et esitatud on toimikud, mille pinnalt pole võimalik isikuid tuvastada," selgitas Annus, kelle sõnul puuduvad toimikutest fotod, sõrmejärjed, dokumendid, intervjuud, mille järgi hinnata, kas inimesed vajavad rahvusvahelist kaitset.

"Oleme palunud neid andmeid täpsustada ja kui need on jätkuvalt puudulikud, siis kaalume kohapeal menetlustoimingute läbiviimist," ütles ta.

Sotsiaalminister Margus Tsahkna oli kriitiline märkides, et kogu EL-i peale on tänaseks suudetud ümber paigutada või ümber asustada kokkuleppe aluseks olnud 160 000 põgenikust vaid 200: "ELi valmisolek oma otsuseid ellu viia on sisuliselt olematu."