Eesti uudised

Kas valitsus tegeleb Venemaalt okupatsioonikahjude nõudmisega (3)

Siim Randla, 25. jaanuar 2016 06:00
Urmas Reinsalu.
Justiitsminister Urmas Reinsalu peab riigikogu EKRE fraktsiooni liikmetele selgitama, kas tal on plaanis nõuda, et valitsus läheks edasi Venemaalt okupatsioonikahjude väljaselgitamisega ja nõude esitamisega.

Mullu detsembris esitasid EKRE fraktsiooni saadikud arupärimise välisminister Marina Kaljurannale, seoses tema 6. detsembril esitatud väidetega Venemaa uudisteportaalile Interfax, mille järgi Eesti vabariigil puuduvad nõuded okupatsioonikahjude kohta. Tänavu jaanuaris vastas välisminister arupärijatele ja selgus, et välisminister koos peaministriga on isiklikke veendumusi esitanud kui valitsuse ametlikke seisukohti, teatavad riigikogu EKRE fraktsiooni saadikud justiitsminister Urmas Reinsalule esitatud arupärimises. 2005. aasta jaanuaris saadeti riigikogule valitsuse seisukoht, millega tehti justiitsministeeriumi ülesandeks koos välisministeeriumiga tegelda võimaliku kahjutasunõude ettevalmistamisega, lisavad nad.

Justiitsministrilt küsitakse, millisel seisukohal on valitsus okupatsioonikahjude nõude suhtes Venemaa föderatsioonilt ja kas justiitsministril on plaanis nõuda, et valitsus läheks edasi okupatsioonikahjude väljaselgitamisega ja nõude esitamisega?

Samal teemal

11.01.2016
Justiitsminister Reinsalu: laevakaitsjatele võib olla parim lahendus nende toomine Eesti vanglasse
06.01.2016
Reinsalu plaanib kriminaliseerida seksiostu
23.12.2015
Justiitsminister Reinsalu: jõule ei õnnestunud varastada Grinchil, jõule ei õnnestu varastada ka Savisaarel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee