Maailm

Presidendivalimiste must hobune – Michael Bloomberg (2)

Tõnis Erilaid, 25. jaanuar 2016, 06:00
KOLM AASTAT LINNAPEA: Kas New Yorgi endisel linnapeal Michael Bloombergil ­jätkub tahet presidendiks kandideerida? Foto: Reuters/Scanpix
Armastate te kihla vedada? Kui armastate – siis teile siinkohal väike vihje: ärge panustage Michael Bloombergile. Ta ei saa Ühendriikide presidendiks, ükskõik mida te ka New Yorgi lehtedest loete, juhatab oma kirjutise möödunud oktoobris sisse väljaanne The Atlantic. Ja just praegu, sel nädalalõpul, teatas New York Times, et Bloomberg võibki presidendivalimistel kaasa teha.

Endine New Torgi linnapea miljardär Michael Bloomberg võib Ühendriikide presidendivalimistel kaardid segamini lüüa. Tõenäoliselt sõltumatu kandidaadina valimiskarusselli sisenev Bloomberg on oma abilistele teinud ülesandeks hinnata oma võiduvõimalusi ja on kuuldavasti eraldamas kampaaniale kuni miljard dollarit. Oletatavasti suruvad teda kandideerima miljardäridest sõbrad börsiringkondades, kes sooviksid poliitikute asemel presidendina näha meest, kes midagi ärist ka jagab. Neile sobiks kandidaat, kes oleks rahandusasjades pigem konservatiivne – nagu ei ole enamik demokraate – ja sotsiaalselt vastuvõtlik – nagu pole seda enamik vabariiklasi.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

8. märts 2016, 10:01
Michael Bloomberg siiski loobub presidendirallist
17. veebruar 2016, 15:07
OBAMA: Trump presidendiks ei saa, sest see on tõsine töö
3. veebruar 2016, 06:00
Clinton võitis ja Trump kaotas
29. jaanuar 2016, 10:20
FOTOD | Trump tegi tähtsa teledebati asemel kampaaniat sõjaveteranide seas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee