Maailm

Eestlanna Washington DC lumetormis: siin on tegelikult tavaline Eesti ilm! (36)

Helen Pentsa, 24. jaanuar 2016 19:17
Foto: Kaida Aaviste
USA idarannikule on praeguseks maha sadanud paks lumevaip, mistõttu on väljakuulutatud ka hädaolukord. Eestlanna Kaida Aaviste viibib Washington DC-s ja tõdeb, et karastunud eestlase jaoks võib sealne olukord pisut isegi nalja teha.

"Sellist lund, nagu siin paari päeva jooksul maha on sadanud, siin DC-s tihti ei juhtu. Sellest ka paanika: poed on suletud, ametiasutused on suletud, toidupoed on avatud teatud kellani, metroo on suletud, teed on suletud, liiklust võib näha nii palju, kui mõni julgem jalakäija on julenud välja uudistama minna," kirjeldab Kaida Õhtulehele. Eestlanna toob tähelepanuväärsena välja veel selle, et ameeriklased on hakanud ilmastikuolude tõttu koju hulganisti toitu varuma.

Tema sõnul pakub see olukord isegi kohati nalja ja annab kinnitust, kui hästi meil koduses Eestis asjad toimivad. "Tubli tööjõud ja asjatundjad inimesed. Au ja kiitus! Egas siingi midagi viga ei oleks, kui teed puhtad oleksid," lisas ta.

New York'is on tema sõnul lood teised: kuna seal on igal aastal rohkelt lund, siis ollakse seal seetõttu ka paremini varustatud ja teatakse täpsemalt kuidas toimida. "Siin on tegelikult tavaline Eesti ilm: lund on palju nagu Eestis, tuiskas, aga ameeriklastele on võõras selline olukord," rääkis ta.

Samal teemal

25.01.2016
New Yorgi lumme matnud torm rühib Inglismaa poole

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee