Soolise võrdõiguslikkuse volinik võttis lõpuks ometi teemaks meesterahva esmase sootunnuse. Võrdõigusvolinik Liisa-Ly Pakosta leiab, et haigekassa soovimatus hüvitada transsoolisele patsiendile tehtud organi külgeõmblemise operatsioon on diskrimineeriv.

Nimelt tehti ühes Tallinna erakliinikus meheks saada soovivale naisele soovahetusoperatsioon. Patsient oli passi järgi juba mees, kuid tal polnud veel esmast sootunnust. Haigekassa otsustas, et tunnuse lisamise operatsiooni ei kompenseerita. Soolise võrdõiguslikkuse volinik tuvastas, et selle operatsiooni hüvitamata jätmine on diskrimineerimine.

Arvatavasti on väga paljud eestimaalased sellega päri, et nende maksumaksja raha suunatakse mitte insuliinipumpade või hambaraviga seonduva suukirurgia kompenseerimiseks, vaid diskrimineerimise lõpetamisse.

Teatavasti haigekassa hammastega seonduvat suukirurgiat ei kompenseeri. Kui juhtub, et teil pimedas kangialuses hambad välja lüüakse, siis on igati mõistetav, et igemeoperatsioonide kompenseerimata jätmine pole teps mitte diskrimineerimine. Meie riigi tervisepoliitika põhimõte on, et esmase mälumisorgani olemasolu või mitteolemasolu on inimese enda asi.

Kuna esmase mälumistunnuse puudumine ei diskrimineeri kedagi, siis võib siinkohal soovoliniku murega liituda ja paluda haigekassalt, et meesterahva esmase sootunnuse lisamise operatsioon haigekassa nimekirja pandaks.

Jaga artiklit

7 kommentaari

K
Kris  /   14:29, 25. jaan 2016
Nii, õmmeldakse see till talle külge ja edasi???? Kusetoru ehk saab sellest, rohkemat mitte midagi...lapsi tegema see nn "mees" ei hakka mitte iialgi....vegeteerib niisama edasi...vahet pole siis üldse, tilliga või tillita. Kui see aksessuaar peab tal ikka seal jalgevahel töllerdama, teeb seda oma kulu ja kirjadega ning olgu see jama ükskord lõpetatud. KAS MEIL TÕEPOOLEST EI OLE ENAM MITTEMIDAGI MUUD ARUTADA, KUI KELLEGI AJUVABA TILLIÕMBLEMIST...täpsemalt väljendudes kusetoru...NO MIS MEES SEE SIHUKE ON, TERVE MÕISTUSEGA INIMENE SAAB IKKA ARU VAST????
L
laen  /   11:09, 25. jaan 2016
aitab v. müügu midagi maha, kui on...

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis