Eesti uudised

"Pätte ja korralikke inimesi ei tohiks ühte sotsiaalmajja kokku panna!"

Juhan Haravee, 23. jaanuar 2016 06:00

39 KOMMENTAARI

n
nii ei saa/ 23. jaanuar 2016 16:57
Kas seal pole kedagi tööl,kes neid pätte vastu vötavad.Korra pääseb,siis teine kord peaks juba kord olema.Kuid ega Tallinnas enam pole midagi korras, kahjuks.
s
23. jaanuar 2016 20:01
sotsiaalaja ei ole muud kui linnale kuuluv üürimaja, teenused on ainult üksikvanuritele vmt ov hoolealustel.
b
buratino/ 23. jaanuar 2016 11:54
Õhtuleht.lõpetage vähemalt plusside-miinuste selekteerimine ära.
b
buratino/ 23. jaanuar 2016 11:50
Kas,tont,enam plussi ka ei tohi koksata.
b
buratino/ 23. jaanuar 2016 11:45
Noh,kui selline kategooria juba meie riigikogus koos on,miks siis väljaspool riigikogu ei tohiks koos olla.Ja kui tõsiselt asjaga tegeleda,peaks siiski esmalt Riigikogust peale hakkama.
a
Alar1/ 23. jaanuar 2016 11:15
KriminaalErakond hoolitseb oma hääletajate eest ja topib nad tavainimestega kokku, las lõimuvad! Iga ärapaigutatud pätt on ju KE valija! rge arvake, et KE tavainimestest hoolib. Isegi neile lubatud kartuli lasi Savisaar mädanema. Aga inimestele ei andnud!
t
tõega/ 23. jaanuar 2016 10:58
Korterikomisjonid ei näe inimese sisse, kes on kes? Kuivõrd, siis kui too isik on avalikuse ees juba jõudnud pätistuda.Kui sellised inimesed siiski juhtuvad elama korralike seas, siis reeglina meie riigis neid keegi tänavale ei heida, miks peaks Tallinn käituma teisiti. Küll aga laheneb probleem sellega, kui majas on selliste suhtes kollektiivne hukkamõist ja tegutsemine.Teada olevalt on Pavel selles majas oma võitluses üksi, sest ülejäänud elanikud kardavad mürgeldajaid.
k
23. jaanuar 2016 14:03
Kui suurem jagu seltskonnast ongi sellised, kuidas saavad siis Paveli taolised võitluses võitjaks jääda, kui meie riigis neid bomzikuid tänavale ei viska? Bomzikute jaoks tehke eraldi maja, las kaklevad seal koos. Kuid korralikud inimesed peaksid siiski saama rahus elada.
ü
23. jaanuar 2016 15:25
Ühtegi pätti ei koti mingite naabrite vaikiv hukkamõist, see eristabki pätte normaalsestest inimestest. Sellistega saab ainult politsei vahendusel asju ajada. Raugad ei ole võimelised selliseid asju korraldama, nad lihtsalt lömastatakse moel või teisel, rünnatakse kuni insuldi või infarkti saab.
t
Tiit/ 26. jaanuar 2016 18:46
Tunnen Pavelit isiklikult.Lp.Miks - te lahmite? Pavelil ei ole naist ja lapsi ja alimente.
s
Seal/ 23. jaanuar 2016 10:51
On ka munitsipaalid..
Täpselt sama
j
Jurist/ 23. jaanuar 2016 10:50
Lugu on loomulikult südantlõhestav, aga fakt on see, et härra ei maksnud üüri 2014 aasta märtsi kuust. See on peaaegu kaks aastat. Ükskõik, mida ta mittemaksmise põhjusena toob, on sellises olukorras üürilepingu lõpetamine igati põhjendatud. Soovime või mitte, aga linn on antud olukorras vägagi kannatlik olnud. Lepingu oleks võinud üles öelda ka juba aasta tagasi!
Ja veel, kui üürnik soovib millegi vastu protestida, siis ei saa see väljenduda üüri mittemaksmises. Paremal juhul võib ta nõuda üürihinna alandamist.

d
Dj/ 23. jaanuar 2016 10:45
Milline korralik inimene elab sotsiaalmajas?
k
23. jaanuar 2016 10:52
Kas iga vaene on kurjategija? Üksikud vanurid või paljaks põlenud pered on kurjategijad? Mine kaeva lume alt oma tõrusid. oravanärakas! Varjupaikades ja sotsiaalmajades ei suudeta elementaarset korda ja isikupuutum tagada juba palju aastaid. Pätid terroriseervad teisi ja varastavad
d
Dj/ 23. jaanuar 2016 10:56
Vaene ei ole kurjategija, aga ka mitte korralik inimene. Korralik inimene elab majas või korteris, mitte teiste maksuraha eest kuskil sotsiaalmajas.
a
antoon/ 23. jaanuar 2016 11:05
Korralik inimene ei tohiks ka haigeks jääda- maksuraha kulutus. Lapsi saada, lasteraha- maksuraha kulutus. Saaremaale sõites võiks kah kogu piletiraha ise maksta. Maanteeamet peaks ka korralikult inimeselt sõidutee kulutamise eest tema dolja välja nõuda. Maksuraha kulutamine on ühiskondlik kokkulepe. Krt, kas koguaeg peab puust ette ja punaseks värvima?
v
23. jaanuar 2016 15:31
Vaesus ei ütle midagi inimese seaduskuulekuse kohta, Inimesed vajavad sotsiaaleluruume väga erinevatel põhjustel, valitsus ise hoiab suure osa rahvast allpool vaesuspiiri, absurdselt madalate toetuste ja palkadega.
Korralik inimene on seaduskuulekas inimene, mitte rahas suplev riigivaras.
d
Dj/ 23. jaanuar 2016 15:47
Korralik ei tähenda seaduskuulekas. Korralik tähendab mööndustega "omadega hakkama saav". Vaesed on üldiselt vaesed seetõttu, et nad on rumalad, ebameeldivad ja halva lõhnaga
l
23. jaanuar 2016 20:18
Lisa veel, et kõik vaesed on joodikud, siis võid minna Tsahknale presiesindajaks, eelmine samasugune sai vist kinga.
l
Lahendus/ 23. jaanuar 2016 10:44
Tuleb samasse majja panna elama või võimaldada elamispind inimesele, kes pätikarja mööda seinaääri käima paneb. Nii on ühes vallas juhtunud. Vallavanem andis korteri mehele, kes paari kuuga kriminaalid ja nende sõbrad lihtsalt läbi peksis. Lühikest kasvu, aga väga kiire mees ja mitte just enam noor, küll aga üsna ekstreemset elu elanud. Kui varem ei julgenud külarahvas selle maja läheduses liikudagi, siis asi laabus. Rahu said ka selle maja nõrgemad elanikud, keda pätid olid oma 10 aastat terroriseerinud.
Rahul olid kõik peale pättide, aga needki harjusid aastatega ära, lisaks ei laaberdanud lähiümbruses enam ka nende sõbrad. Külaelanike asju ka enam ei varastatud.
seega saab. Lillade kiun inimõigustest, ilusast jutust jms alukauge mulin ei kehti- pättide vastu aitab ainult kavalus ja kui vaja siis ka üsna brutaalne ja toores tegutsemine- seda mõistavad nad koheselt.
a
Ah ära pläre!/ 23. jaanuar 2016 10:50
Keskerakond ruulib ja venelased omasid ei jäta! No pasaran!
a
AA+A. Mis teha kui puudub au ja äbi tunne ./ 23. jaanuar 2016 10:16
SEADUSEGA ANTAKSE KRIMINAALILE ELAMISPIND,MITTE KORRALIKULE.
n
Nii on:/ 23. jaanuar 2016 15:58
"Vanglast vabanenul ei ole üldjuhul elamispaika, seega peab kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja vastavalt sotsiaalhoolekandeseaduse §-dele 11/43 ja 28 hoolitsema selle eest, et talle leitaks elamispind. Kui omavalitsusel endal ei ole sotsiaalmajutust võimalik pakkuda, siis on järgmiseks võimaluseks leida MTÜ-de kaasabil talle sobiv tugiteenus, sh turvakodus viibimise võimalusega.
Isiku kasutusse antav eluruum peab vastama elamuseaduse § 7 lõike 1 punktide 1 ja 2 alusel kehtestatud nõuetele ning seal peab olema:
1) vähemalt üks magamistuba ühe teenust saava isiku kohta. Teenust saavate isikute soovi korral võib ühes magamistoas elada kaks teenust saavat isikut;
2) köök või kööginurk ja
3) tualeti ja duši või vanni kasutamise võimalus."
s
Seletan ka lahti./ 23. jaanuar 2016 18:04
Teil on kodu, aga kindlustamata. Te ei meeldi poe juures resideeruvatele kodututele parmudele ja nad pistavad teie elamisele tule otsa. Teie kolite perega sauna elama, no neljakesi 30-ne ruudu peale. Kaks parmu pistetakse max pooleks aastaks kinni. Otse loomulikult on nad teiega sama omavalitsuse hingekirjas. Nad tulevad välja ja neile antakse per face elamine, ikka magamistoa, köögi, WC ja duššinurgaga.
Ja nad PEAVAD need saama, sest seadus näeb nii ette!
Ja saavadki! Teie istute saunas edasi, majata, võlgades jne...
m
mis siis lahendus oleks/ 23. jaanuar 2016 22:52
Ei pea arvet ja jätab juhuse hooleks, kuhu see karistuse kandnud inimene läheb? Kas see mitte ei tõsta tõenäosust, et ta uue kuriteo sooritab.
Inimesi ei saa sama teo eest mitu korda karistada. Kui nad on karistuse saanud, peaks neil olema uus võimalus end tõestada.
Kui õpilane jätab koolis õppimata ja kontrolltöö saab kahe, siis ei saa järgmist tööd eelmise eksimuse järgi hinnata või keelata tal üldse järgmisele tööle tulla. Kui õpilasel on seitsmendas klassis käitumine mitterahuldav, ei tähenda see, et ta kaheksandas klassis end eeskujuliku käitumisega näidata ei võiks. Kui sa saad korra elus liiklustrahvi, ei tähenda see seda, et järgmisel korral sind peatades kohe trahvima hakataks, sest eelmisel korral eksisid ju.
Tõsi - hinne kaks koolis või kellegi mõrvamine ei ole väga võrreldavad. Aga mis oleks lahendus? Parem, kui neil kriminaalidel silma peal hoitakse.
Isiklikult - ausõna - enne elaksin ausa nimega saunas kui määritud nimega seadusega saadud kobedamal sotsiaalpinnal.
m
Mida jutt?/ 23. jaanuar 2016 23:04
k
6. oktoober 2016 17:11
Kriminaalid peavad elama valvega majas ja kes seal end tõestavad saavad normide hulka. Vot nii peaks käima asi. Samm haaval. Mitte nii,et vangla väravast kohe vanurite sekka.
a
AA+A/ 23. jaanuar 2016 10:10
Seadusega antakse kriminaalile elamispind mitte korralikule ..................
a
ats/ 23. jaanuar 2016 10:06
vastutab tallinna stagneerunud venemeelne keskerakondlik linnavõim.antud valdkonda kureerib abilinnapea eha võrk kellele antud küsimuses tuleb pöörduda.raadiku munitsipalkad vajavad varsti kap.remonti sest on lagastatud.tekib huvitav olukord peale 2020aastat kui linnal lõpeb leping omanikfirmaga--kuhu need üürnikud siis majutatakse..??? või milline hakkab siis olema üür sest tallinna linnast ei sõltu siis enam üüri suurus sest omanik on ameerika investeerimisfirma??
s
23. jaanuar 2016 10:54
Samad probleemid on ka teistes linnades, pole see TLN midagi nii eriline.
p
23. jaanuar 2016 16:09
Pole vahet, kas on munitsipaalmaja või mitte ja kas remondid seda maja või mitte. Lagastajatele lihtsalt meeldib lagastada. Mida rohkem elab isegi tavalises majas üksikuid vanainimesi, seda suurem on ka oht, et nende korterid saavad tulevikus linnavalitsuse omaks või ostab need ära kinnisvaraärikas ja seda suurem on ka oht, et sinna asemele tuleb kõikvõimalik kontingent.
Ja mida suurem on majas linnakorterite arv, seda kiiremini kolivad ettenägelikud inimesed sellisest majast minema, sest seda suuremaks muutub ka lagastamise oht. Asemele tekivad aga omamoodi slummid.
l
Loll küsimus!/ 23. jaanuar 2016 09:28
Eks linnavalitsus ju eelistab ikka omasid, kõik eelistavad! Õige oleks, et tasuta elupinna saavad ainult need, kes on ka krim. korras karistatud, keda on nato politzai ahistanud.
i
Invaliid/ 23. jaanuar 2016 10:24
Linnavalitsus eelistab neid, kellest kasu on, mitte minusuguseid KASUTUID, kes on riigil sangpommidena kaelas. Ja õige ka!!!
a
A.H./ 23. jaanuar 2016 10:44
Mille poolest sina, peaproteesi kandja kasulik oled?
m
Mina väää?/ 23. jaanuar 2016 10:48
Ah mina väää? Ma valin Edgarit ja sõiman nato riigi valitsust!
s
Sama/ 23. jaanuar 2016 09:16
on ka Raadikul ja Erika tänaval. Koos on munitsipaalmaja ja sotsiaalmaja. Mistõttu peavad kõrvuti korterites elama näiteks lasteaiakasvatajad ja narkomaanid. See kahtlane kontingent lõhub ja lagastab (suhtelied uued majad on jubedas seisukorras) ning märatseb ning abi nende vastu ei saa.
m
Mari/ 23. jaanuar 2016 09:14
Isegi hooldekodus pannakse vaimupuudega ullikesed ja kriminaalid kokku.

j
jaa/ 23. jaanuar 2016 08:15
Nüüd peaks ajakirjandus kontrollima, mida üürikomisjonis arutatakse. Korraikele elanikele ja jotadele peaks siiski olema erinevad sotsiaalmajad ja see on juba linnavalitsuse ülesanne. Aga tavaliselt tehakse otsus selle põhjal, et saaks probleemi kaelast ära.
h
Heidrich ./ 23. jaanuar 2016 07:18
Selge näide veelkord. Eluliste asjadega tegelemine meie kodumaal on teisejärguline!