Foto: MARIANNE LOORENTS
Laur Uudam, arvamustoimetaja 22. jaanuar 2016 17:56
Puhkuseks 299eurosed kõrvaklapid ostnud politseijuht Elmar Vaher ja tema ametist vabastamisest keeldunud siseminister Hanno Pevkur on elavaks kinnituseks selle kohta, et Eesti pole mingi pehmode põhjamaa, kus tegijad inimesed astuvad tagasi riigi raha eest kõigest sukkpükste ostmise pärast. Ja kui mõni pensionär tunneb end häirituna, et politseijuht vajab lennukis riigikontrolli aruande lugemiseks kõrvaklappe, mis maksavad sama palju kui tema kuupension, siis on see selle pensionäri probleem. Ametissejätmise eest on nüüd Vaher aga Pevkurile teene võlgu.

 

Peenhäälestus Ida-Virumaal


500 koondatavat VKG töötajat Ida-Virumaal on oluline lisa Nitroferdi 400-le. Koos teiste koondatute ja kõigi nende pereliikmetega moodustab see mitmetuhandelise rahulolematute massi. Ühtlasi tõi see nädal uudise, et jõukal Prantsusmaal kuulutati välja majanduslik hädaolukord. Paradoksina tegeleb märksa vähem jõukama Eesti peaminister samal ajal vaid peenhäälestusega.

 

Pagulaste aktsiis

 

Saksamaa rahandusministri mõte üleeuroopalisest kütusemaksust põgenikekriisiga seotud kulude katteks oleks realiseerumisel kindel tee panna kogu Euroopa kui mitte pagulasi vihkama, siis vähemalt vihaselt hambaid kiristama. Kui ikka iga kord autot tankides tunned puhtfüüsiliselt, kuidas eurod su rahakotist haihtuvad, et ülal pidada sisserändajaid, kes mõnuga kabistavad kohalikke naisi, siis vaevalt tekitab see sooje tundeid maksu juurutavate poliitikutegi suhtes. Valimistel näeme, raisk! Muide –Eestis kerkibki kütuseaktsiis 1. veebruarist. Rõivase asi on nüüd tõestada, et seda raha ei kulutata pagulaste poputamiseks.

 

IRL 2.0 – miljon pagulast


Siililegi on selge, et IRLi idee kahest miljonist eestlasest inimesest pole paarikümne aasta jooksul tehtav. Seda isegi juhul, kui kehtestataks riiklik sund kohustuslikuks paljunemiseks koos kondoomide keelustamise ja abordi kriminaliseerimisega. Ainuke variant kahe miljoni saavutamiseks on pagulaste sissevedu. Arvestades eestlaste väljarännet, peaks IRL eesmärgi täitmiseks Eestisse vedama miljon pagulast. Ah et pole tõsi? Sel juhul peaks IRL omi ideid paremini serveerima.

 

17 miljoni Artur Talvik


Piisas Artur Talvikul vaid teha suu lahti riigi praamiostuteemal, kui kohe tuli teemaks tema kriminaalvastutusele võtmine. Kui Poolast tellitud praamid on 17,5 miljonit eurot kallimad kui Türgist tellitud ning kõne all on olnud Poolast altkäemaksu saamine, siis kipub vägisi pähe mõte, et see raha pidi tulema kallimalt ostetavate laevade tulemusel. Pole siis ime, et Talviku suud taheti mitmelt poolt korraga kinni toppida.