Krimi

Uudist täiendatud!

Soome kohus karistas eestlasi, kes oma kaasmaalase põranda külge kinni naelutasid (13)

Õhtuleht.ee, 22. jaanuar 2016 13:48
Mees naelapüstoligaon illustreeriv.Foto: PantherMedia / Scanpix
Soome kohus langetas eile otsuse eestlaste üle, kes üle-eelmisel sügisel naelutasid oma kaasmaalase jalgupidi põranda külge.

2014. aasta oktoobris sulgesid kolm meest Tuusula vallas asuvas Kellokoski tööstuspargis 21aastase mehe merekonteinerisse. Iltalehti kirjutab, et üks meestest tulistas naelapüstoliga läbi ohvri parema jala neli naela ning vasakusse kolm. Teine mees lõi ohvrile rusikaga näkku.

Samal teemal

Kõige suurem karistus – aasta ja neli kuud tingimusteta vanglat – langetati ühele eestlasele vabaduse võtmise ja väärkohtlemise eest. Kaks ülejäänut said tingimisi. Kõik kolm peavad maksma ohvrile kahjutasu.

2014. aasta oktoobris rääkis Soome politseinik juhtumist Õhtulehele: "21aastane Eesti mees oli naelutatud läbi jalalaba kompressoriga töötavat naelapüssi kasutades puidust põranda külge. Ta seisis püsti, aga ei saanud üldse liikuda. Nii mõned minutid, enne kui abi pärale jõudis. Ma ei saa öelda, mida ta meile juba rääkinud on, aga tal oli mobiiltelefon kaasas ja ta helistas ise päästeametisse ja nii me ta leidsime. Peale jalgade vigastuse olid tal ka vigastused näos."

Peatselt võttis politsei tööstuspargi lähedalt kinni viis eestlast vanuses 29–30 aastat. Politsei sõnul töötasid kõik osalised samas piirkonnas.

keski-uusimaa.fi teatel oli kuriteo motiiviks vargusekahtlus: naelutaja-mees arvas, et ohver oli varustanud tema ettevõttest tööriistu. Karistusalused peavad ohvrile kahjutasuks maksma tuhandeid eurosid. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee