Laasi ja Toobal kohtus (Teet Malsroos)

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ütles Tallinna televisiooni saates "TeleTallinn", et erakond ei kavatse kohtus kriminaalkorras süüdi jäänud Lauri Laasit ja Priit Toobalit parteist välja visata.

"Ei, neid ei tule Keskerakonnast välja visata," vastas Edgar Savisaar tänaõhtuses Tallinna televisiooni saates "Teletallinn" saatejuhi küsimusele, kas endised riigikogulased Laasi ja Toobal heidetakse erakonnast välja.

"On öeldud, et (tuleb välja visata - toim) kui keskerakonna põhikiri selle sätestab. Aga põhikiri ütleb, et selle kohta on vaja juhatuse otsust. Juhatus sellist otsust vastu ei võtnud. Seega praegu sellist kohustust Keskerakonnal, neid visata välja, ei ole," ütles Savisaar saates.

Tartu maakohtu registriosakond ei kinnitanud möödunud nädalal Keskerakonna põhikirja muudatusi, mistõttu jääb kehtima praegune põhikiri. Muu hulgas näeb see ette kuriteos süüdimõistetud isikute erakonnast väljaviskamise. See omakorda peaks tähendama, et novembris lõplikult kuriteos süüdi jäänud Lauri Laasi ja Priit Toobal visatakse Keskerakonnast välja.

Jaga artiklit

26 kommentaari

B
buratino  /   14:34, 23. jaan 2016
buratino on taas keelu all.Ja Keskerakonnal taas rahu majas....
B
buratino  /   14:32, 23. jaan 2016
Nojah,minu tagasihoidlikud märkused haihtuvad kiirelt.Okey,kuid kas minu märkustega või ka ilma,suur osa eestimaalasi teab,et kõige kuritegelikum erakond Eestis on Keskerakond.

Päevatoimetaja

Denes Kattago
Telefon 51993733
denes.kattago@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis