Eesti uudised

Savisaar: Keskerakond ei viska Laasit ja Toobalit välja (26)

Õhtuleht.ee, 21. jaanuar 2016 23:09
Laasi ja Toobal kohtusFoto: Teet Malsroos
Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ütles Tallinna televisiooni saates "TeleTallinn", et erakond ei kavatse kohtus kriminaalkorras süüdi jäänud Lauri Laasit ja Priit Toobalit parteist välja visata.

"Ei, neid ei tule Keskerakonnast välja visata," vastas Edgar Savisaar tänaõhtuses Tallinna televisiooni saates "Teletallinn" saatejuhi küsimusele, kas endised riigikogulased Laasi ja Toobal heidetakse erakonnast välja.

"On öeldud, et (tuleb välja visata - toim) kui keskerakonna põhikiri selle sätestab. Aga põhikiri ütleb, et selle kohta on vaja juhatuse otsust. Juhatus sellist otsust vastu ei võtnud. Seega praegu sellist kohustust Keskerakonnal, neid visata välja, ei ole," ütles Savisaar saates.

Tartu maakohtu registriosakond ei kinnitanud möödunud nädalal Keskerakonna põhikirja muudatusi, mistõttu jääb kehtima praegune põhikiri. Muu hulgas näeb see ette kuriteos süüdimõistetud isikute erakonnast väljaviskamise. See omakorda peaks tähendama, et novembris lõplikult kuriteos süüdi jäänud Lauri Laasi ja Priit Toobal visatakse Keskerakonnast välja.

Samal teemal

08.04.2016
Keskerakonna aukohus soovitas juhatusel Toobali erakonnas jätkamise otsus üle vaadata
31.03.2016
Keskerakonna aseesimehed: Toobali ja Laasi erakonnas jätkamine on juhatuse poolt heaks kiidetud
31.01.2016
Savisaar: Keskerakonnast on saanud tõeline rahva erakond
22.01.2016
Laasi hakkas tegutsema Tallinna jäätmeäris

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee