Eesti uudised

Lisatud puudega lapse vanema kommentaar sotsiaalministeeriumi täiendavale kommentaarile

PUUDEGA LAST KASVATAV EMA: "Kas pean oma lapse asenduskodusse andma selleks, et riik leiaks ka temale 1283 eurot kuus?" (105)

Katrin Helend-Aaviku, 22. jaanuar 2016 06:00
HOOLDAB KODUS: Sügava puudega 9aastast Astridit kasvatava Anne ettepanek otsustajatele on: «Püüdke veeta üks päev puudega lapse kodus ja elada see elu läbi. Siis minge päevaks asenduskoju ja saate selgemini aru, kuidas me elame ja mis rahaga me peame hakkama saama.»Foto: Aldo Luud
"Asenduskodud saavad riigilt puudega lapse ülalpidamiseks toetust 1283 eurot kuus ja ikka kurdavad, et nad ei tule rahaga välja. Kuidas siis meie, kodus puudega last kasvatavad vanemad, peame hakkama saama, kui saame riigilt kümme korda väiksemat toetust?" küsib nõutult kahe puudega lapse ema.

"Kui asenduskodu kasvataja on haige, väsinud või tüdineb, ta lahkub töölt. Vanemal ei ole aga kusagile minna. See ei ole unenägu, millest hommikul ärkad. Selle valupunkti sügavust on raske seletada. Aga see ongi meie elu – peame kuidagimoodi hakkama saama," ütleb üksikema Anne, kes kasvatab nelja last – üks neist on sügava liitpuudega, teine keskmise puudega.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.02.2019
Haruldast haigust põdeva Ottomari vanemad saavad hüvitist, nagu oleks lapsel köha ja nohu
17.08.2016
Abivahendite saamine lihtsustub
10.03.2016
Abivahendite turu avamine tõi juurde teenusepakkujaid
09.03.2016
Haige abikaasa eest hoolitsemine suurendab insuldiriski