Eesti uudised

Lisatud puudega lapse vanema kommentaar sotsiaalministeeriumi täiendavale kommentaarile

PUUDEGA LAST KASVATAV EMA: "Kas pean oma lapse asenduskodusse andma selleks, et riik leiaks ka temale 1283 eurot kuus?" (105)

Katrin Helend-Aaviku, 22. jaanuar 2016, 06:00
HOOLDAB KODUS: Sügava puudega 9aastast Astridit kasvatava Anne ettepanek otsustajatele on: «Püüdke veeta üks päev puudega lapse kodus ja elada see elu läbi. Siis minge päevaks asenduskoju ja saate selgemini aru, kuidas me elame ja mis rahaga me peame hakkama saama.»Foto: Aldo Luud

"Asenduskodud saavad riigilt puudega lapse ülalpidamiseks toetust 1283 eurot kuus ja ikka kurdavad, et nad ei tule rahaga välja. Kuidas siis meie, kodus puudega last kasvatavad vanemad, peame hakkama saama, kui saame riigilt kümme korda väiksemat toetust?" küsib nõutult kahe puudega lapse ema.

"Kui asenduskodu kasvataja on haige, väsinud või tüdineb, ta lahkub töölt. Vanemal ei ole aga kusagile minna. See ei ole unenägu, millest hommikul ärkad. Selle valupunkti sügavust on raske seletada. Aga see ongi meie elu – peame kuidagimoodi hakkama saama," ütleb üksikema Anne, kes kasvatab nelja last – üks neist on sügava liitpuudega, teine keskmise puudega.

Nii teda kui ka teisi puuetega laste vanemaid jahmatas asenduskodude kurtmine, et 1283 eurot kuus ei ole neile puudega lapse ülalpidamiseks piisav ja nad soovivad selle suurendamist.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

7. veebruar 2019, 08:05
Haruldast haigust põdeva Ottomari vanemad saavad hüvitist, nagu oleks lapsel köha ja nohu
17. august 2016, 09:45
Abivahendite saamine lihtsustub
10. märts 2016, 13:43
Abivahendite turu avamine tõi juurde teenusepakkujaid
9. märts 2016, 10:23
Haige abikaasa eest hoolitsemine suurendab insuldiriski

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee