Eesti uudised

Savisaar: kapo rahakoer hakkas Hundisilmal minu koerte sööki sööma (43)

Õhtuleht.ee, 21. jaanuar 2016 21:39
Kapo möödunud aasta septembris Hundisilma talu läbi otsimas.Foto: Arno Saar
Täna oli Tallinna Televisiooni otsesaates "TeleTallinn" stuudiokülaliseks Tallinna linnapea ametis tagandatud Edgar Savisaar. Muu hulgas rääkis saatejuht Mari Torga Savisaarega ka tema korruptsioonikahtlusest.

Muide, intervjuu alguses nimetas saatejuht Savisaart ikkagi Tallinna linnapeaks.

Samal teemal

Torga tõi välja, et kui kaitsepolitsei 2015. aasta septembris Hundisilma talu läbi otsis, oli ametnikel kaasas Soomest toodud rahakoer, kes linnapea elamisest sularaha leidis.

"Ma ei tea seda koera, me ei ole tuttavad isiklikult. Üks koer, kes seal ringi luusis, leidis minu kodust üles minu koerte toidunõu ja sellest enam kaugemale ei läinud. Võib-olla teda ei olnud hästi toidetud," heitis Savisaar kaitsepolitsei palgal olnud koerale varju.

Savisaar ütles tema vastu algatatud kriminaaluurimisi kommenteerides, et mitmed mõjukad inimesed on huvitatud sellest, et ta poliitiliselt areenilt kõrvale tõrjutaks. "Eks nad teevad selleks seda, mis nad oskavad ja suudavad," märkis ta.

"Väga lihtne on kahtlustusi külvata ja väga lihtne on nendega ka üle piiri minna. Sel päeval, mil astuti vastu mulle ja neile 5000 inimesele, kes Hundisilma lahtiste uste päevale tulid, juba siis astuti üle piiri," rääkis Savisaar "TeleTallinnas".

Kohtu poolt määratud tõkendina ei lubata Savisaarel praegu ametiülesandeid täita. Mehe teod on aga näidanud, et kohtuotsusest pole tal sooja ega külma. Näiteks on ta ilmunud avalikele üritustele kandes linnapea ametiketti ja ka tänavuse jõulurahu kuulutas ta külma kõhuga ise välja.

Savisaar aga ei oska arvata, millal ja kas ta linnapeavolitused ametlikult tagasi saab. "Praegu eeluurimise lõppu näha pole. Kohtunik Ivansoni otsuses on öeldud, et niikaua kuni uurumine kestab. Uurimist võib aga lõpmtatuseni jätkata ja seepärast peame me selle otsuse vaidlustama."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee