Eesti uudised

Oudekki Loone: Roheline lint on rahumeelse ja avatud ühiskonna sümbol (7)

Toimetas Piret Pappel, 21. jaanuar 2016 15:15
Oudekki Loone ja Edgar SavisaarFoto: TEET MALSROOS
Riigikogu liige Oudekki Loone avaldab kahetsust, et tema ametikaaslane Jaanus Marrandi väidab sotsiaalmeedias, et rohelist linti kantakse vaid vaimsete haiguste teadvustamise eesmärgil. Loone rõhutab, et roheline lint on läbi aegade olnud erinev sümbol.

"Kui hea kolleeg pisut uurimistööd teeks, siis ta leiaks üsna lihtsa vaevaga, et roheline lint kui sümbol on poliitikas kasutusel olnud juba 17. sajandil Inglismaa kodusõja ajal, mil seda kandsid liikumise "Levellers" pooldajad, kes kes rõhutasid oma programmis üleüldist valimisõigust, inimeste võrdsust seaduse ees, maa avalikku omandit ja religioosset tolerantsi," ütles Loone," lisaks on seda kasutatud tähelepanu juhtimiseks maaelu probleemidele üldiselt ja talunike küsimustele, ökoriigile, tänavalastele, rassiprobleemidele ja loomulikult ka erinevates tervishoiukampaaniates.

Samal teemal

Kõik need ideed on teatud kujul olemas Keskerakonna programmis ja meil on hea meel, et meie erakonna värv sümboliseerib solidaarsust, võrdsust ja vabadust. Ma tervitan väga Tallinna abilinnapeade algatust avaldada toetust demokraatlikult valitud linnapeale, keda tema valijad kindlasti linna juhtimise juurde tagasi ootavad."

Loone rõhutas, et Keskerakond ei kaaperda ühegi teise kampaania märki, nagu poliitilised konkurendid võivad püüda väita. "Keskerakond peab muuhulgas väga oluliseks, et me vaimse tervise probleemidest rohkem räägiksime, aga ka kõikidest teistest teemadest, mida rohelise värviga seostatakse: rohelisest eluviisist, rahumeelsest kooseksisteerimisest, nõrgemate toetamisest.

Edgar Savisaar on alati olnud selle meelsuse sümbol, seega on väga kohane, et teda toetatakse just rohelise lindiga," ütles Riigikogu liige Oudekki Loone.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee