Eesti uudised

Vassimine või kehv mälu? Vaher ei ostnud suvel mingeid kummikuid ega käinud oktoobri hakul Kaitseliidu juhiga riigipiiril (75)

Karoliina Vasli, 20. jaanuar 2016 17:23
Elmar Vaher Foto: Alar Truu
PPA juht Elmar Vaher peab oma väljaütlemistega ettevaatlikum olema, selgub, et osa tema selgitusi krediitkaardi kasutamise osas vett ei pea.

Eile Postimehele antud intervjuus sõnas Vaher, et ostis mullu 30. septembril saapad - mille ta ise hiljem kinni maksis - lihtsalt sellepärast, et tol hetkel laos talle sobivaid saapaid polnud. "Täpselt samamoodi nagu ma ostsin suvel ma arvan, et üks 7-8 paari kummikuid piirivalvuritele sellesama krediitkaardiga," lausus ta. Muide, "7-8" ütles ta enda kinnitusel, videot kuulates on tema hääldusest raske aru saada, mõtleb ta 7-8 või 70-80. Näiteks Artur Talvik viitas tänasel Vabaerakonna üritusel just 70-80le.

Samal teemal

Kummastav on, et PPA enda poolt saadetud Vaheri käsutuses olnud krediitkaardi mulluses väljavõttes mingid kummikud ei kajastu. Õhtulehe päringu peale ütleb PPA kommunikatsioonijuht Tuuli Härson: "Kokku on krediitkaardiga ostetud kuus paari kummisaapaid - üks paar 29. mail 2014. aastal ja viis paari 22. septembril 2014. aastal."

Samast intervjuust jäi kõlama ka Vaheri väide, et ta vajas saapaid, et järgmisel päeval minna riigipiirile koos Kaitseliidu juhatajaga. Artur Talvik aga uuris Kaitseliidust, et mainitud väljasõit riigipiirile toimus hoopis kuu aega hiljem. Tuuli Härson kommenteerib: "Elmar Vaher tõesti eksis eilses intervjuus, kui ütles, et suundus 1. oktoobril piirile koos Kaitseliidu ülemaga – see visiit toimus 30. oktoobril. 1. oktoobri varahommikul suundus ta piirile koos siseministriga ning samal päeval osalesid nad rahvusvahelisel eriüksuste õppusel ATHOS."

Vaher on ise meedias kinnitanud, et omaalgatuslikult ta tagasi ei astu, küll aga siis, kui siseminister palub tal seda teha. Teisipäeval algatas siseministeerium juhtumi kohta auditi, mille tähtaeg on juba nädala lõpus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee